Жовтень був насиченим на поїздки. Ось враження наших учасників від тренінгу про ефективну комунікацію, як необхідної компетенції молодіжних працівників:

Роман Яременко:

“Починати завжди складно. Особливо, коли намагаєшся зобразити щось, що не вкладається в систему звичних подій спокійного й розміреного життя сільського вчителя. Завдання цієї статті – розповісти про отримані нові знання в сфері ефективної комунікації, які є невід’ємною частиною професійного зростання, однак зупинитися тільки на професійній грані подорожі до Вірменії і відокремитися від емоційної складової, на жаль чи на щастя, я не зможу. Оскільки хотів, щоби мій нарис про даний проект надихнув кого-небудь на подорожі, на здобуття нових знань і відчуттів і, загалом, на переваги виходу із зони комфорту.

003 grand canyon

Що, власне, відбувалося?

З 15 по 21 жовтня 2015 р. Вірменською громадською організацією «Stepanavan Youth Center» у співпраці з «TE IS Foundation» (Угорщина) та «ARCS: Romanian Association for Counseling and Support» (Румунія) було проведено тренінговий курс на тему ефективної комунікації для працевлаштування молоді. Впродовж цілого тижня 32 учасника з 16 країн Європи покращували свої комунікаційні навички, здобували новий цінний досвід, покращували свою англійську, налагоджували співпрацю між своїми організаціями тощо. Складно відразу сказати чому я навчився – вся поїздка в пам’яті сформувалася в невелику різнокольорову сферу, кожна подія і кожен новий досвід якої, має свій відповідний колір, але загалом вони вже не прив’язані до часу й простору й підсвідомо використовуються в залежності від ситуації.

002 international company

Мабуть, аби сповна осягнути ввесь масштаб і всю значущість цієї поїдки для мене, треба нагадати, що я звичайний сільський вчитель, якому ніколи не доводилося виїзжати за кордон і який «Boeing» бачив хіба що на телевізійній картинці, тож мої очі широко розкривалися ще в рідному Борисполі, особливо в салоні літака при наборі швидкості перед злетом – в такі миті відчуваєш щось дуже схоже на захоплення. Уже через трохи більше як дві з половиною години двоє молодих українців – я та моя «колега» по цьому проекту –  ступили на землю грузинської столиці, яка зустріла їх сірим осіннім небом і не менш осіннім холодним дощем. Перед початком проекту ми мали цілу добу для ознайомлення з, як виявилося потім надзвичайно красивим і трохи небезпечним містом, Тбілісі. Перше чим привертає увагу грузинська столиця – це відсутність реклами, цілковита відсутність, тобто становище з наружною рекламою в Тбілісі прямо протилежне становищу такої реклами в Києві чи будь-якому іншому українському місті. У Тбілісі приємні люди, готові без проблем підказати дорогу чи порадити найближчий хостел, але небезпечні водії – кожного разу, коли доводилося переходити вулицю, виникало відчуття ніби я з водієм граю в гру – в кого першого здадуть нерви, хто перший зупиниться, при чому наявність світлофора чи «зебри» великої корективи в цю гру не вносило. Що ж, це додавало певного драйву в спокійні прогулянки вулицями старого гірського міста.

12193865_10153392469498172_3410122904769799037_n

Різниця між Грузією і Вірменією впадає в око ще на прикордонному переході – на Вірменській території просто закінчується асфальтована дорога. Звичайно, потім ми дізналися, що там ведуться якісь ремонтні роботи, але перше враження вже було сформоване. Саме стан доріг – один із найхарактерніших пунктів, який поєднує Вірменію і Україну, а ще ціни на товари і доволі знайомий контраст між «дуже багатими» і «дуже бідними». Загалом, щоби описати Степанаван, місто в якому проводився тренінговий курс, більше за мої слова допоможе ваша уява: ви були в Глобино? якщо так – чудово, якщо – ні (ви не багато втратили) – візьміть будь який інший український райцентр з невеликою кількістю населення, домалюйте навколо нього півторакілометрові гори та досить глибокий каньйон на в’їзді в місто, додайте непередбачувану погоду і чисте й свіже гірське повітря і у висновку матимете Степанаван – тихе спокійне містечко, яке в ночі спить, а в день пасе овець.

001 conference-room

Власне, тренінговий курс завдяки якісній організації всього процесу та вдалому підбору учасників пройшов надзвичайно результативно – провідна тема курсу «Ефективна комунікація», але ми не зупинялися тільки на формуванні вмінь, які допомагають будувати конструктивний діалог, оскільки впродовж всього курсу було проведено чимало групових робіт – кожен учасник мав можливість ідентифікувати свою роль в колективі і  особисто мені стало зрозуміло, що цю роль можна змінювати. Загалом, впродовж всього проекту між учасниками панувала атмосфера взаємопідтримки, а по закінченню курсу ми прощалися як старі друзі.

Тож, друзі, моя порада – слідкуйте за постами «Простору ідей» в однойменній групі на «Facebook» і долучайтеся до таких обмінів – особисто для мене отриманий досвід з десятиденної подорожі Грузією і Вірменією, отримані знання від досвідчених тренерів, знайомства з новими людьми стали набагато ціннішими ніж робоче місце, якого довелося позбутися заради цієї поїздки. Вивчайте англійську і подорожуйте. Good luck!”

Неллі Цуркан:

“Нещодавно я відвідала тренінг Effective Communication for YOUth Employability, що відбувався з 15.10 по 21.10 в Степанавані, Арменія.

Я можу сказати, що тренінг не просто виправдав мої очікування, а цілком перевершив їх.

Тренерська команда, серйозно поставилась до навчального контенту. Ми мали багато цікавих і корисних сесій протягом цих 6 днів. Теми сесій побічно чи прямо стосувались здатності самому працевлаштуватись та навчити цьому та підготувати  молодих людей в наших країнах.

Я  покращила свій рівень англійської, навички публічних виступів та комунікації з малознайомими людьми, конструктивно та структурно ставитись до всіх задач під час роботи з молоддю та організації проектів.

12074878_10153395346143172_5480146338797788542_n

Спочатку, я була розчарована розміром та інтенсивністю життя у Степанавані,але побачивши чудові ландшафти і  пейзажі, я майже закохалась в нього. Також нам було дуже цікаво спілкуватись  іншими учасниками, тренерами та місцевими мешканцями, разом ми створили дружню та легку атмосферу, за якою я зараз сумую.

Завдяки Арсену Симоняну ми побачили Єреван та головну перлину Арменію – Арарат, це був дуже приємний бонус до нашого тренінгу.

По приїзду зі Степанавана я намагаюсь зберегти захват та мотивацію працювати в соціальній сфері. В мене з’явилиь проекти, якими я зацікавлена, думаю, я зможу задіяти знання та вміння, які я набула та покращила на проекті в свої громадській діяльності.

Дякую!”

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України