ОПЛ, ДГ, ПЛ, РЄ і ще купа різних скорочень стали зрозумілими для групи молодіжних працівників та активістів з молодіжних центрів, шкіл та університетів.  Сталося це на  Національному тренінговому курсі для працівників молодіжних центрів з використання «Компаса» і впровадження освіти з прав людини в молодіжних центрах України на регулярній основі. Тренінг відбувся 15-19 травня 2017 року в селі Куцеволівка Кіровоградської області.

common-final-photo1

Молодіжні працівники з 15 областей за 4 дні тренінгу намагалися зрозуміти та розширити свої знання в сфері освіти з прав людини (те саме ОПЛ) та демократичного громадянства (воно ж ДГ), листали, читали та практикували вправи з практичного посібника з освіти з прав людини «Компас» (http://dsmsu.gov.ua/index/en/material/17422 або ж інтерактивна версія – http://www.coe.int/uk/web/compass). Тренінг був підтриманий Молодіжним департаментом Ради Європи (РЄ) і учасники мали можливість більше дізнатися про Раду Європи, її навчальні посібники, структуру та можливості фінансування. Говорили про освіту формальну, неформальну та інформальну. Дізнавалися про функціонуючі молодіжні центри та молодіжну політику в Україні. Взнавали і поширювали свої знання в сфері філософії та еволюції прав людини (ПЛ), обговорювали механізми захисту прав людини. Важливим елементом програми стало знайомство з Рухом проти ненависті та Посібником з протидії мові ненависті через освіту з прав людини «Закладинки» від координаторки національного руху Катерини Зезюліної. Учасники ще й з Хартією Ради Європи з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ) спробували попрацювати і в «Країну гідності» зіграти. А ще вчилися використовувати кіно, як інструмент для вступу в тему прав людини, дивилися документальне кіно на тему прав людини з колекції DOCU/club від Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Не обійшлося і без удосконалення навичок планування освітніх заходів з прав людини, й конкретного планування заходів в своїх реаліях та партнерстві з іншими учасниками. А учасники ініціювали майстерню з оксфордських дебатів (офіційно формат називається “Британський парламентський формат”) й пробували дебатувати на тему заборони Однокласників, ВК, Яндексу та інших російських ресурсів.

І організатори, і учасники (хочеться вірити) отримали купу нових компетенцій і вже готуються до втілення запланованого.

Фото: Ярина Боренько, Олеся Мусієнко

img_6780 img_7300

***

Організаторами тренінгового курсу є Молоджіний департамент Ради Європи, Міністерство молоді та спорту, громадська організація “Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” в партнерстві з:

  • молодіжною організацією “Пласт – національною скаутською організацією України”;
  • Спілкою Української молоді в Україні (СУМ);
  • громадською організацією “Молодіжна платформа”;
  • Сумським міським центром дозвілля молоді;
  • Молодіжним центром Дніпропетровщини.
Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України