Warning: The magic method cb_p6_core::__wakeup() must have public visibility in /home/prosti02/prostir.org.ua/www/wp-content/plugins/patron-button-and-widgets-by-codebard/index.php on line 81
EVS? WTF? Що таке EVS та з чим його їдять? (коротко українською) - Простір

Що таке EVS?

Європейська Волонтерська Служба (англ. European Voluntary Service або EVS) – це програма Єврокомісії, метою якої є освітня мобільність, активізація громадської позиції та полегшення переходу молоді до дорослого життя. Молодь з України може долучитись до волонтерства у країнах Європейського Союзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Туреччини.

Хто такий волонтер?

Людина, яка вільно, не переслідуючи якісь корисливі цілі, займається діяльністю на користь суспільства.Найчастіше це участь в проектах і робота в громадських організаціях.

А що буде робити волонтер?

Проект в рамках програми EVS можна знайти на будь-який смак. Існують проекти, що передбачають роботу з дітьми, доглядом за людьми похилого віку чи людьми з інвалідністю. А можна працювати в організації, що займається мистецькою діяльністю та організовує культурні заходи. Можливостей є дійсно безліч. Тривалість EVS проекту коливається від 1 до 12 місяців,є короткострокові проекти. EVS волонтером можна бути лише один раз у житті! (Єдиний виняток – якщо перший EVS був тривалістю менше двох місяців, тобто був короткостроковим).

Який повинен бути волонер?

Програма EVS розрахована на молодих людей віком від 17 до 30 років. Від волонтера не вимагається ні спеціальної освіти, ні досвіду роботи.Щодо мов – то переважно потрібна англійська, але деколи бувають й інші, залежно від країни-призначення проекту.

Що отримає волонтер?

ЄВС відрізняється від багатьох волонтерських програм тим, що надає волонтерам повний захист і хороші умови проживання в новій країні.

Програма EVS є безкоштовною! В рамках проекту Вас забезпечують проживанням та виділяють кишенькові гроші.Волонтеру відшкодовуються також і витрати на добирання до країни- призначення проекту ліміти залежать від кількості кілометрів, а також покривають візові витрати.

Кожен волонтер отримує:

1.Відшкодування витрат на прибуття до місця роботи й повернення до своєї країни

До вартості входять не лише квитки на літак, але й на поїзд та автобус, навіть до аеропорту. 

2.Страхування

Кожен волонтер отримує страховий поліс на весь час роботи.

3.Проживання

Волонтер забезпечується житлом. Умови проживання різні, і залежать від країни-призначення.

За контрактом, організація, що приймає волонтерів, також оплачує їхні рахунки за комунальні послуги. Але одне із завдань ЄВС – допомогти волонтерам стати більш дорослими та відповідальними, тому деякі організації можуть штрафувати за надмірне використання світла, газу чи води. Зазвичай такі випадки обговорюються на початку проекту.

4.Уроки мови

Організації зацікавлені в тому, щоб волонтери вивчили мову та якомога краще адаптувались у новій країні, тому, волонтерам проводять уроки мови.

5.Гроші на кишенькові витрати та їжу

Це не зарплата. Це, волонтерська стипендія. Тому вона не буває дуже високою(сума залежить від країни та складає переважно до 150 євро).Всі мають змогу добре харчуватися, трохи подорожувати й навіть відкладати гроші на непередбачені витрати. Але багато не платитимуть, і до цього треба бути готовим.

Як шукати проекти  EVS?

На офіційному сайті EVS  є база даних, що постійно оновлюється: додаються нові вакансії і зазначається дедлайн для подачі заявок.Там можна дізнатись не лише про проекти Європейської волонтерської служби, а й про інші ініціативи, тренінги, обміни тощо.

Як же працює система EVS? Для реалізації EVS проекту необхідна наявність як мінімум трьох сторін:

  1. Приймаюча організація (receiving (host) organization)
  2. Відправляюча організація (sending organization)
  3. Волонтер

Наша організація, ГО «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» (англійською Kremenchuk informative educidative center European club), є акредитованою, а отже має право відправляти волонтерів. Залишилось знайти приймаючу організацію або ж проект: За цим посиланням, ви можете знайти список відкритих EVS проектів: http://europa.eu/youth/vp/opportunity_list

За даним посиланням офіційний перелік приймаючих організацій, де є також опис їхньої діяльності: http://europa.eu/youth/evs_database_en

Рекомендуємо одразу писати їм на предмет присутності у них вільних проектів.

Порядок дій волонтера

  1. Визначити тему проекту та спробувати знайти відповідний проект у базі даних (http://europa.eu/youth/vp/opportunity_list)
  2. Якісно попрацювати над Вашим резюме. Пам’ятайте – це Ваша візитівка. Ще один важливий елемент – мотиваційний лист. Кожен, з даних документів повинен певним чином відповідати тематиці обраного чи бажаного проекту.
  3. Контактуйте з потенційною приймаючою організацією, стосовно проекту.
  4. У разі, якщо приймаюча сторона погодилась взяти вас на проект – чекаємо його офіційного затвердження та підтвердження. У випадку, якщо проект затвердять, наша команда готує вас до його початку.

Важливо

Кожен учасник проекту отримує сертифікат – YOUTHPASS (Європейський освітній сертифікат), в якому зазначається неформальний досвід, отриманий в результаті реалізації проекту. Цим документом Європейська Комісія засвідчує визнання навчального досвіду в процесі неформального навчання.

Що це таке можно прочитати за посиланням:YP letter

ERASMUS+ Youth. Інформаційний центр в Україні

Наші контакти

Команда ГО «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб», сподівається, що дана інформація стала вам у пригоді і допоможе взяти участь у проектах EVS.

За іншими додатковими питаннями звертайтесь до нашого пишіть нам Ваші питання на скриньку: euroclub.kremen@gmail.com з приміткою EVS.

Ми у соціальних мережах : Facebook

За адаптацію англомовного матеріалу звідси https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/documents/applicants/evs-info-kit_en дякуємо Ангеліні Капацевич 🙂

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України