16 липня студент(к)и та професура Літньої поліцейської академії вирішили не «розкачуватися» й не чекати натхнення, а одразу стартували з цікавими та корисними заходами. Зранку це були заняття з прав людини для підлітків, що відпочивають у спортивно-оздоровчому таборі «Супутник». Дружна компанія з 34 (!) хлопців та дівчат і трьох вожатих завзято обговорювала потреби та права дитини, активно задавала питання та пропонувала версії відповідей. Приємна несподіванка: знайшлися відпочивальники, які нещодавно здавали ДПА з права й не забули те, чому навчилися J. Багато спілкувалися з поліцейськими, задаючи найрізноманітніші питання: від зацікавлення в курсах самооборони до повноважень поліції та правил вступу до правоохоронних  навчальних закладів.

Закінчився захід фотосесією з поліціянтами, поліцейським авто і спецзасобами та намаганням розібратися-допитатися-дізнатися, як це все влаштовано, чому «Пріус» екологічніший за звичайні авто, коли і як поліціянти застосовують зброю та спецзасоби і ще безліччю питань. У мене, наприклад, виникло запитання, чи вціліє машина після навали зацікавлених дітлахів (молодші діти приєдналися пізніше й проявили неабияку активність у «освоєнні» автівки) і як поліцейських навчають вірити, що діти не відкрутять собі на пам’ять жодної життєво важливої деталі J.

Щиро дякуємо «Супутнику» за гостинність та гарні враження!

А увечері в Просторі ідей були настільні ігри з поліцією і без. Бо насправді гравців і гравчинь було близько двох десятків, і за один стіл усі просто не помістилися.

Тож поки завсідники ігроклубу змагалися в майстерності гри в Уно та супернепростих настолках «для посвячених», студентки ЛПА освоювали гру «Світ громад» та будували стратегії розвитку, що враховували б потреби й інтереси як окремих гравців, так і цілої спільноти. Не всі рішення давалися легко, але іноді вдавалося знайти майже геніальні підходи до вирішення проблем. І тут гравці замислилися, чи не схоже це на реальне життя? Над тим, як не вистачає стратегічного мислення в реальному житті, коли ми не довіряємо один одному, не віримо в діалог і домовленості та жалкуємо вкласти невеличку частку власних коштів у спільну справу, не розуміючи, що таким чином можна отримати спільну вигоду, яка сторицею окупить затрати. Але ж з ігровими грошима розстатися значно простіше? Але ж ми переконалися, що ризикувати й вкладатися у розвиток варто? В «реалі» це працює так само. Чи ні?

З такими думками й висновками розійшлися готуватися до наступних подій академії. А вони вже зовсім не за горами. Цього тижня нас чекає ще один оздоровчий табір, Центр надання безоплатної вторинної правової допомоги, кіно з поліцією та розмови про протидію домашньому насильству. Слідкуйте за анонсами й чекайте звітів. До зустрічі!

***

ГО КІПЦ «Європейський клуб» та Патрульна поліція Кременчука у партнерстві з Кременчуцькою ЦБС для дорослих, ГО «Простір свідомості» та Центром надання безоплатної вторинної правової допомоги реалізують проект «Літня поліцейська академія» (ЛПА) у Кременчуці, що триватиме з червня по жовтень 2018 року.

Мета: розбудова довіри до поліції та порозуміння в громаді через проведення просвітницьких заходів та залучення поліціянтів до організації змістовного дозвілля молоді. Завдання: знайомство з правилами та принципами правопорядку й можливостями участі кожного громадянина у його підтримці; профорієнтація молоді; розбудова довіри та співпраці між поліцією та громадою.

Проект впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України