Гратися на Кіпрі вдвічі приємніше – про досвід молодіжного обміну в рамках Еразмус+

Концепція міжнародних молодіжних обмінів сама по собі є цікавою. Купа молодих людей, які збираються в якомусь місці й обговорюють певну тему, діляться думками і враженнями, своїм досвідом і створюють щось спільне. А якщо ще й місце цікаве, як от наприклад острів Кіпр, то стає ще цікавіше. Новий клімат, нові культури, їжа, мова, звички. Важко не ділитися тим, що вже знаєш, й не навчатися новому.

Так і сталося на нашому останньому обміні WWWith.E+Games.welCOMe/inclusion» в кіпріотському місті Паралімні між 11 та 20 листопада. Молодь з України, Вірменії, Болгарії, Кіпру, Румунії та Сербії розвивала тему ігр та інклюзії. Говорили про ігри, грали в ігри, дискутували про інклюзивність ігр, проводили ігри в школі. Більше Вам розкажуть наші учасники та їхні враження:

Оленка:

Чарівні 10 днів, які пройманули на чудовому осторові Кіпрі.  Кіпр зустрів нас чудовою погодою та вогненою спекою. Ще в аеропорту  “Бориспіль”я познайомилися зі своїми людьми, але ми ще тоді ми не уявляли, що станемо настільки рідними та близькими.

Ніколи в житті не думала, що настільні ігри можуть відігравати важливу роль. Але проект довів інші речі, що саме настільгі ігри та ігри, взагалі, можуть впливати на людей.  Кожного дня ми прокидалися в очікуванні, що буде щось надзвичайно цікаве та потрібне.  І наші очікуванні завжди були реалізовані.  Особисто я , відчувала як ми змінюємося, як змінюється українська команда, як ми ставали друзями.  Відчуваючи, що саме я особисто змінилась, я вийшла з зони комфорту, я знайла друзів. За 11 днів ми перезнайомились та здружилися з усіма представниками 6-ьох країн. Під кінець проекту ми вже були запрошені усі в усі країни. Це кльово. Це неоціненний досвід, це досвід який будеш пам’ятати усе життя. Ту атмосферу, емоції, а найголовніше людей. Кожна людина- це джерело знань, досвіду, емоцій.

Не вагайся йди на зустріч можливостям!

Це є важливим кроком у житті: і зміне твоє світосприйняття, і стане магічним “пінком” для дій далі, для розвитку себе.

Павло:

Привет! Меня зовут Павел и я хочу расказать вам о моем приключении на Кипр по програме еразмус +. Да многие не знают что это и как это работает но поверьте мне это того стоит. Я первый раз в жизни побывал на Кипре и это было восхитетельно. Да возможно Кипр и не блистал архитектурой зданий и красотой пейзажев. Но главное на Кипре было не море и даже не архитектура, главное на Кипре это люди. Благодаря Еразмус + я встретил 36 замечательних людей. Мы общались и делились своими взглядами на жизнь, культурой, идеями, емоциями. Мы играли и создавали мы учились и слушали вместе. Каждый был частью этой програмы обмена и мы создали для себя эти 10 замечательных дней.

Кто то подумает что это было скучно и не интересно?Я бы так не сказал! Да были обычные лекции о целях нашего обмена и приезда и что мы будем делать, а дальше пошла интересная практика. Да, мы играли и создавали игры. Как оказалось это было не совсем просто но мы справились.Здесь ты получаешь опыт работы в команде, возможность проявить свою креативность, и не боятся експерементировать. И финалом наших подготовок была игра с 60 детьми из местной школы. Да это тоже был интерсный опыт. Это все? Нет! У нас были и другие активности: культурные вечера, забеги на море) и Екскурсия на яхте с прозрачным дном… Да это были замечательный 10 дней.Стоит попробовать!)

Данило:

Проект WWWith.E+Games.welCOMe/inclusion, що проходив з 11.10.2018 по 19.10.2018 в Паралімні, Кіпр, був для мене гарним досвідом. Темою проекту були національні ігри, які показували учасники. Під час проекту я дізнався про ігри з різних країн та культур та познайомився з багатьма новими людьми. Я дізнався про те, що таке інклюзія, і які заходи я можу зробити, щоб організувати діяльність менш ексклюзивним способом. У ході проекту я дізнався визначення та загальні принципи інклюзивності, та використав ці знання на практиці при створенні нових ігор. В заключному етапі проекту ми поїхали до школи, де показували дітям ігри про які ми дізналися, які ми змінили або створили. Це був мій перший проект в Erasmus+, і я радий, що взяв участь у ньому. У мене не було жодних проблем з логістикою, тому я міг насолоджуватися проектом завдяки організаторам.

Дарина:

Відбувся перший для мене молодіжний обмін від Е+, який проходив в місті Паралімні, Кіпр. За перші дні я дізналася, як Е+ підтримує соціальну інклюзивність та яким чином ігри можна використовувати як інструмент для заохочення молоді та навчання в середі різних культур. Нас очікували жваві дискусії та спільна робота над питаннями неформальної освіти. Одним із завдань було створити такі ігри для дітей, щоб всі були залучені до процесу. З дозволу директора молодшої школи міста Ayia Napa в нас була можливість використати обговорені техніки та ігри для спільного проведення часу з дітьми.

Радіон:

Главную цель программы в которой я принимал участие сложно описать в нескольких словах. Сотрудничество с другими нациями, саморазвитие, тренинги, яркие насыщенные дни, поиски нового, поиски решений вот о чем я думаю вспоминая дни которые прожил на Кипре. Самым важным моментом программы было практическое использование опыта накопленного за эти дни в школьников в учебном заведении на Кипре. У меня было много позитивных впечатлений о самой школе, ученикам, а главное наш эксперимент удался. Я надеюсь однажды провести подобное в своей родной школе в Украине, в г. Кременчуге.

Світлана:

На молодежном обмене я познакомилась с культурой пяти стран через традиционные игры. Для меня было приятными открытием, что часть игр очень похожи между собой и направлены на развитие физических способностей, скорость реакции и смекалки. Процесс изменения и адаптации игр, заставил задуматься об инклюзии и тех людях, которые по какой-то причине исключены из игрового процесса.

Настольные игры продемонстрировали наше разнообразие, они были инклюзивными, а играть в них было одно удовольствие. Самым захватывающим было создавать игры самостоятельно, учитывая особенности детского возраста и мышления.

Посещение школы и игровой процесс с детьми наполнил меня массой положительных эмоций, я увидела насколько школьники в Украине отличаются от детей на Кипре. Школьники были очень общительными, открытыми и позитивно настроенными. Они играли с большим удовольствием, с каждой группой одни и те же игры проходили по-разному.

Проект мотивировал меня больше задуматься об инклюзии, терминах, которые мы используем для выражения своих мыслей и изменять этот мир к лучшему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.