Школа волонтаріату: я – не чарівник, я тільки вчуся

Погодьтеся, кожен із нас іноді усвідомлює бажання зробити щось добре, комусь допомогти, чимось поділитися… Це відчуття буває настільки потужним, що хоч зривайся з місця  – і біжи рятувати світ. Тож, для тих, хто вже на старті,  але не знає, що саме робити, або не може знайти однодумців чи потребує поради фахівців, пропонуємо Школу волонтаріату. До кінця травня проект діятиме у 4 містах – в Кременчуці, Кіровограді, Павлограді та в Дніпродзержинську. Зараз триває набір до Школи волонтаріату у кожному із міст, а команда тренерів вже провела «педраду» і готова навчати бажаючих робити добрі справи. Очікується, що слухачі Школи отримають не лише знання, а й можливість розробити і втілити свою ініціативу. Тож, якщо відчуваєте у собі потужний заряд енергії добра, долучайтеся!

16-17 квітня у Кременчуці вже відбувся семінар для партнерів – представників громадських організацій, що беруть участь в проекті. Це ГО «КІПЦ «Європейський клуб», «Центр громадських ініціатив «Сова» із Кіровограда, ГО «Мікс» із Дніпродзержинська та Молодіжний центр спілкування «Позитивний Павлоград». Усіх разом об’єднала ідея створення локальної мережі та обмін досвідом у роботі з волонтерами і реалізації громадських ініціатив.

Здавалося б, у наш час безмежних можливостей Інтернету немає потреби у живому спілкуванні та навчанні. Але волонтерство – заняття енерговитратне, вимагає вільного часу і сил, волонтери можуть відчувати емоційне виснаження і т.і. Тому так важливо відчувати підтримку однодумців, а громадським організаціям – розраховувати на фахову підтримку колег.

Найближчим часом тренери визначаться із розкладом занять у кожному місті, із графіком тренерських візитів, а поки що кожен працює над власною програмою для слухачів, очікується обговорення актуальних проблем волонтерства. Наприклад: Чи можна назвати волонтерами збирачів благодійної допомоги на вулицях? Волонтери і благодійники – у чому різниця? Волонтер – хобі чи професія? Міжнародні можливості волонтерства та ін.

Кременчуцьких учасників уже найближчої неділі чекає зустріч «Що таке волонтерство? Хто такий волонтер?». Будемо руйнувати стереотипи, обговорювати можливості й потреби, обмірковувати ініціативи та вивчати проектний підхід. Нудно не буде нікому.

13010884_1105048232909326_5656825878642177082_n

 

Проект реалізується в рамках конкурсу малих грантів спрямованих на розвиток, підтримку і активізацію громад, через реалізацію соціальних міні проектів Мережі Громадські ініціативи України в рамках проекту «Розвиток та підтримка  громадських ініціатив в Україні» за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.