Ось втілився в життя ще один молодіжний обмін в рамках програми Еразмус+.

Місце. Відбувався обмін «S.O.S.: Sporting Our Spirit» на березі Іонічного моря в кемпінгу Като Алісос, недалеко від грецького міста Патри.

Люди. Учасниками обміну стала молодь від 17 до 25 років (+ декілька старших груп лідерів) з Греції, Грузії, Італії, Словаччини та України.

Що робили? Говорили про вплив спорту на наше життя, стресу, здорового і нездорового харчування, грали в бейсбол, футбол, баскетбол, знімали промо-відео про здоровий спосіб життя і спорт, придумували пісні, зображення, танці, спілкувалися про життя в різних країнах, співали пісні й танцювали, вчилися новому й намагалися осягнути силу самоорганізації. Хтось бігав, хтось плавав, хтось займався йогою, а хтось збирав камінці. Найголовніше, що всі намагалися отримати задоволення і досвід від події, людей і природи навколо. А ще по одній людині з кожної країни стануть на шлях до здорового способу життя і будуть намагатися слідувати 10 першим крокам у здоровий спосіб життя цілий місяць.

14881405_2115152712043802_506739401_o

Перші кроки:

  1. Випивати склянку води після пробудження й слідкувати за водним балансом протягом дня.
  2. Ранкові фізичні вправи
  3. Здоровий сніданок (фрукти, овочі, яйця, злаки)
  4. Спробувати ходити якомога більше, там де це можливо (пішки на роботу, до університету, по сходах, замість ліфту)
  5. Брати з собою здорову їжу, пробувати не їсти бюргери, солодощі і різні фаст-фуди
  6. Менше палити і вживати, якщо зовсім важко відмовитися J
  7. Залучити до цього способу життя друзів, родичів. Не залишатися в тому самим/ою
  8. Більше читати і поширювати інформації про здоровий спосіб життя
  9. Випробовувати себе! / Пробувати щось нове
  10. Спати 8 годин на добу

Побачимо що з того вийде. Більше вражень від наших учасників читайте далі 🙂

14881494_2115152922043781_940142292_o

Оля:

С 13.10 по 20.10 я принимала участие в молодежном международном обмене тема которого была: «Здоровый образ жизни». Как минимум я надеялась что на протяжении всего проекта будет здоровое питание, но это было не так и здравствуйте лишние килограммы давно не виделись, зато мальчики которые вечно голодные были счастливы такому питанию)  Было много интересных заданий,  тренингов и активных игор,  связаные со здоровым образом жизни и спортом, единственный минус то что теории было больше чем практики.

Погода на протяжении всего проекта была довольно таки теплой по сравнению с Украиной,  так что мы смогли еще покупаться в моречке перед холодной зимой)

Еще один позитивный момент в том что нам разрешили остаться в Греции на 2 дня и благодаря этому мы побывали в столице и ознакомились частично с культурой этой страны.

Так что спасибо Erasmus + за такие возможности когда ты можешь на халяву получить новые знакомства, знания и впечатления )))

14690839_10155301999028776_162850098877592937_n

Паша:

Програма Еразмус+ в Греції стала для мене дуже актуальним та очікуваним досвідом. Так вже склалося, що на 5-тому курсі, навчання в університеті на якийсь момент стає не таким цікавим, як було на перших курсах. Саме тому я вирішив знайти програму, як Еразмус+ та відійти від тижневих буднів. І це було найкращим рішення у моїй ситуації. Найголовніше, на мою думку, що дає дана програма – це навичку бути активним.Весь час обміну, відбувалися різні тренінги, командні івенти, ігри та інформативні заходи. До цього ж, я отримав неабиякий досвід поспілкуватися з людьми з інших країн та підвищити свій рівень розмовної англійської. Програма дозволяє зрозуміти, що країни-учасники знаходяться не так далеко від України, як це здавалося раніше.І це зрозуміло чому. Після програми у мене з’явилися друзі з Грузії, Словаччини, Греції, Італії і куди б я не поїхав з цих країн, я певен, що екскурсовода я собі вже знайду.

Щодо того, що Еразмус+ дає можливість подорожувати, відкривати нові культурні традиції, створити собі “додаткове літо”, у той час коли в Україні +4, я взагалі мовчу. Тому, дуже задоволений програмою. Організаторам, тренерам та координаторам дуже дякую та всім-всім дуже раджу. Забудьте трохи про робочі будні та їдьте на Еразмус+!

IMG_20161014_120243

Женя:

В середине октября мне посчастливилось принять участие в международном проекте “Sporting Our Spirit”. Проект проходил вблизи греческого города Патры, а точнее, в курортном поселке Като-Алисос. Доставили нас туда на автобусе прямо из аэропорта в Афинах, что приятно порадовало и сэкономило прилично времени. Пока мы ехали, пейзажи из окна автобуса очень впечатляли: голубое море, горы, рощи оливковых деревьев. Ну а место проведения проекта было просто сказочным. Завтрак на берегу моря, утреннее купание, чистый морской воздух. Жили в летних домиках по трое человек в минуте ходьбы от пляжа.

Знакомить между собой нас начали только на следующее утро. Поэтому в первый вечер всё было немного хаотично. Со второго дня началось полноценное знакомство и воркшопы на тему спорта. Наиболее полезными для меня были мастер класс о первой помощи и игра в футбол, потому что я забросил эту игру, а теперь решил возобновить занятия.

IMG_20161015_172203

Ближе к концу проекта у нас была экскурсия в Патры.  Очень впечатлило, что жители города поголовно сидят в местных кафе и пьют кофе в час дня. В свое оправдание они говорят, что в стране кризис и у них нет работы, поэтому они вынуждены это делать. Также, город порадовал бесплатным входом в основные достопримечательности (Крепость, Античный театр). Потому что обычно в Европе вы халявы не найдете.

После проекта нам выделили 2 дополнительных дня в Афинах. Там мы уже жили за свой счет, сами снимали жилье. Афины меня немного шокировали тем, что город очень грязный и на каждом углу сидят бомжи или наркоманы. Единственная достопримечательность, которая порадовала – был Акрополь. Остальное все какое-то унылое.

В целом же впечатления от проекта и Греции хорошие.

IMG_20161016_111523

Світлана:

“Sporting Our Spirit: круто, хоча й не по темі :)”

О, мальовнича Греціє! Країна величних і красивих богів, батьківщина Олімпійських ігор і чудодійної оливкової олії) Вона манила мене з фотографій блакитним морем і білими будиночками на узбережжі. “Нарешті!” – думала я, “Мені дадуть копняка і я стану слідкувати за своїм здоров’ям і красою по усих “фронтах”!” Тим паче місце проведення молодіжного обміну не могло не посприяти досягненню мети) але, як-то часто буває, не всі наші сподівання і уявлення справджуються! Фізкультура не була обов’язковим пунктом, морепродуктами ми не харчувалися і цигарки з алкоголем ніхто не забороняв) Треба сказати, що корисної інформації ми отримали багато: як правильно харчуватися, якого режиму дня дотримуватися, як боротися зі стресом, якими видами спорту можна займатися і т.д. Але це все залишилося словами на папері, і ще, можливо, залягло комусь в голови у вигляді думок про “нове життя з понеділка” 🙂 а на практиці, якщо тобі 20 років і ти любиш добряче погуляти вночі, то йога на березі моря тобі тільки сниться) а може бути й навпаки: мужчіна 40 років бігає бадьоро і з задоволенням о сьомій ранку без будь-яких сторонніх мотивацій. Це вкотре свідчить про важливу істину: людина сама керує своїм життям!

З позитивного – мікроклімат всередині самого колективу. Я відчувала себе спокійно і позитивно, мій психологічний стан був на найвищій позначці! Дякую італійцям і словакам за чудові танці, грузинам за пісні , а грецькому “таємному” другу за милі несподіванки! В цілому, усе вийшло добре: нова країна, нові люди, нові знання! До того ж, наздогнати літо у жовтні і поплавати в Іонічному морі – це просто фантастика))

IMG_20161017_112308

Денис:

Що я очікував від цього проекту? Перш за все, я хотів здобути досвід спілкування з новими людьми. На мою думку, люди — це головний ресурс який ми можемо мати. Адже у світі де кордони існують лише на папері, дуже важливим є міжкультурне порозуміння. Комунікація людей різних національностей, віросповідань, інших поглядів на світ дає можливість нашому суспільству рухатись вперед. Оскільки темою нашого проекту було «Спорт та здоровий спосіб життя», я очікував дізнатись про те, які уявлення про спорт є в різних країнах та поділитися своїми думками та ідеями на цю тему.

Чи справдились мої очікування? Так! Кожен день був наповнений цікавим контентом, який змушував учасників комунікувати між собою та дізнаватись про нові особливості у розумінні ролі спорту та здорового способу життя. Також така інтенсивність дозволяла краще та швидше пізнавати інших учасників проекту, адже було багато групових робіт (що я дуже люблю). На проекті я бульше спілувався з представниками інших країн, ніж з учасниками своєї команди :). І це безсумнівно є плюсом цієї програми! Незважаючи на таку інтенсивність, залишалось достатньо часу для неформального спілкування та відпочинку.

IMG_20161017_233854

Результатом нашої праці став виїзд у місто Патра, де ми організували флешмоб та інші активності для того, щоб привернути увагу місцевих жителів та туристів до здорового способу життя.

Ще хотілося б відзначити культурні вечори. Було досить цікаво отримати інформацію від інших учасників про свою батьківщину. Всі, без винятку, учасники представили свою країну досить оригінально та нестандартно. Від італійців я дізнався не тільки про стандартні Рим, Венеція, піццу та пасту (хоча пасти ми таки добре поїли J), а й про їхню малу батьківщину — province of Campobasso. Словаки розповіли про їхнє містечко Snina, яке знаходиться у східній Словаччині та недалеко від кордону з Україною. Також вони розповіли про відмінності між східною та західною Словаччиною. Грузія для мене тепер країна дивовижно добрих та дружніх людей! Завдяки відкритості грузинів я зміг почувати себе комфортно вже з першого дня перебування на проекті. Ну а Греція — це країна, яка привітно прийняла нас теплою погодою, екзотичною природою та  смачною їжею. Ми, у свою чергу, теж представили Україну досить оригінально та нестандартно. Чого лише вартий показ мультфільму «Жив-був пес».

Хотілося б також подякувати організаторам цього проекту за можливість участі в таких проектах. Я розумію, що потрібно докласти багато зусиль, щоб організувати це, але Вам це вдалось, за що я Вам дуже вдячний!

14729221_10207294489102797_7776647182682479839_n

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України