Такий інформаційний захід відбувся в ПІ 1 листопада, якраз у розпал шкільних канікул. Активістки «Європейського клубу» поділилися інформацією про нові тенденції у забезпеченні потреб навчальних закладів.

img_1263  img_1262

Поки діти собі грали в настільні ігри та гіперактивно спілкувалися (здається, вони говорили всі одночасно і весь час, але чудово могли порозумітися й нікого не відволікали 🙂 ), дорослі спілкувалися про важливе. З’ясували, які зміни приніс новий Закон “Про освіту” для батьків та громади та обговорили таке явище як батьківські внески. Поділилися досвідом внесення або не-внесення коштів на забезпечення потреб шкіл і садочків. Дізналися (чи згадали), чому і коли з’явилися батьківські внески як явище і спробували розібратися, наскільки вони необхідні зараз.

З’ясували, що віднині значно більше податків залишається на місцях, а значить, місцева влада отримала можливість потурбуватися про потреби навчальних закладів не лише на словах, а й серйозно підтримати їх матеріально. Але не всі громадяни виявилися до того готовими: хтось не вірить у можливість забезпечення потреб освіти без залучення додаткових коштів; хтось боїться, що доведеться надто довго чекати; хтось із керівників освітніх закладів боїться привертати до себе зайву увагу, щоб не втратити посаду; хтось має негативний досвід спілкування з владою в минулому й не хоче ще раз проходити випробування.

img_1261      img_1265

А ще майже ніхто не має досвіду просити й отримувати кошти платників податків на потреби цих самих платників чи їх дітей. Тому ми вирішили поділитися знаннями і досвідом використання механізмів бюджетних запитів, запитів на публічну інформацію та звернень громадян, а також використання сервісу E-data. Ці інструменти допоможуть кожній небайдужій людині дізнатися, чи виділялися кошти на дитсадок чи школу, та як ці кошти витрачалися. Але наша порада – починати з діалогу між учасниками освітнього процесу, домовлятися про спільні дії, уникати порушення прав людини та законів у прагненні поліпшити умови, в яких навчаються наші діти.

Також ми знаємо, що відтепер закон зобов’язав навчальні заклади оприлюднювати усі без винятку свої доходи та витрати, розміщуючи інформацію на сайті. Тож батьки зможуть без зайвих витрат часу і зусиль побачити все, що стосується матеріального забезпечення шкіл і дитсадків. Відповідно, легше буде прийняти зважене рішення, де і в чому варто допомогти закладам освіти. Ми віримо, що стосунки між батьками і школами-садочками будуть розвиватися у бік взаємного навчання, спільних дій і хороших справ замість донорсько-спонсорських взаємин.

Хочете дізнатися більше? Шукайте матеріали зустрічі тут . Звертайтеся до Євроклубу, ми з радістю поділимося усим, що знаємо і вміємо, щоб разом змінювати життя на краще.

 

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України