Ніколи не чули про агентів змін? Чули, але заплуталися хто, де, що і кого міняє? Сідайте комфортно і слухайте, тобто читайте.

Офіційно, школа «Агенти Змін» – це всеукраїнський освітній проект для підлітків, який заохочує до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі та розвитку громад.

Ця школа проводиться з 2015 року для активних учнів 8–10-х класів з усієї України, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади у реаліях українського сьогодення.  Результатом навчання є реалізований у рідному населеному пункті соціальний, культурно-мистецький проект.

Полтавська група учасників/ць на першому етапі

В 2018-2019 роках школи відбувалися в Києві, Вінниці, Львові та Полтаві. Одна школа проводиться у декілька етапів протягом року. Наразі – минув час втілення власних мрій в дії, а учасники й учасниці діляться власними досягненнями, успіхами і фейлами, вчаться не падати, але падати, підійматися і йти далі. Школа триває.

Це був челендж, канешно :)
Полтавські тренери: Сергій Терентьєв, Альона Глазкова, Оксана Лашенкова

Мене звати Альона, я одна з тренерів/ок полтавської групи учасників/ць, і я Вам трохи розкажу про те, що РЕАЛЬНО відбувається на школі й чому варто податися на наступний відбір школи «Агенти Змін».

Ми починали в листопаді з 25ма учасниками і учасницями з Полтавської, Луганської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької та Харківської областей. Всі вони виглядали натхненними і трохи розгубленими, бо не зовсім розуміли, що буде відбуватися далі.

Протягом двох зустрічей ми говорили про лідерство, відповідальність, мрії, бажання, цінності, майбутнє і минуле, про класні й жахливі презентації, про себе і родину, про школу і життя поза нею, про ідеї і проекти, про те як тим управляти, про державний і громадський сектор, про бізнес і піар… Здавалося, що голова вибухне від емоцій, обсягу інформації й різноманіття!

Полтавська група на 2му етапі

За ці трохи більше ніж півроку учасниці нашої полтавської групи

  • зорганізували два сімейних свята, в Новій Кочубеївці Полтавської області та Широкій Дачі Дніпропетровської області (так-так, загугліть де це 😉 ),
  • в Старобільську наробили нових інформативних табличок з назвами вулиць та інформацією про відомих людей міста та району, а ще організували тусовку в музеї;
  • спробували займатися власною справою й прокачувати бізнесові навички в Полтаві;
  • зробили кінопоказ на відкритому повітрі теж в Полтаві;
  • наробили дидактичних посібників для малят (таких трогатєльних книжечок, які можна трогати, гратися, застібати, розстібати) в Осколі Харківської області;
  • в Первомайської школи № 7 нарешті з’явилася комунікаційна платформа у вигляді інстаграм сторінки школи;
  • й понавчали одноліток прав людини через онлайн-курс YRD: your rights and duties, а вже в Кременчуці зробили офлайн тусовку для всіх учасників з різних куточків України.

Самі ж учасниці скоромно і не дуже говорять про свої проекти так:

«Велике спасибі всім старобільчанам, які дали дозвіл прикріпити таблички на їх заборах та будинках – бо без цього проект теж міг би залишитися не закінченим. Причому, всі відразу давали згоду на співпрацю з нами, всі з повагою ставилися до нашої ініціативи і називали її корисною для всіх. Оскільки чимало людей навіть не знають, на вулиці, іменем якої видатної людини названої, вони живуть. Відчуваю задоволення від зробленого, відчуваю, що зробила справді корисну справу для себе, своїх однолітків і для всіх містян. І це без перебільшення» Олександра, Старобільськ.

Таблички з назвами вулиць та відомими мешканцями Старобільська

«Я получила больше опыта в рисовании, Поняла, что к любому проекту нужно подходить с большим желание и  полной ответственностью» Вероніка, Полтава.

Бізнес-креатив по-полтавськи

«Я зрозуміла, що я хочу змінювати і буду змінювати» Вероніка, Первомайськ.

Команда інстаграм-сторінки Первомайської школи № 7

«Я впевнилась, що робити проекти самій ДУЖЕ тяжко» Настя, Кременчук.

Випускники онлайн-курс YRD: your rights and duties в Кременчуці

«Я отримала насолоду від проведення “HappyFamilyFest”, незважаючи на довгу і кропітку роботу і втому після його проведення, враховуючи, що це був ще й кінець навчального року. На фестиваль прийшло багато сімей, які долучилися до запланованих майстер-класів, конкурсів, вони  подивилися кіно та фаєр-шоу, послухали чудовий концерт живої музики. Завдяки цьому проекту я навчилася тайм-менеджменту, виступати на публіку (хоч було не просто), складати план фестивалю та багато іншого. Коли доводилося телефонувати та узгоджувати усі моменти зі спонсорами та партнерами, було трохи страшно, але потім  я зрозуміла, що це навіть цікаво! Ми одразу розподілили обов’язки між усіма членами нашої великої команди, тому під час проведення майже не трапилось ніяких негараздів» Софія, Широка Дача.

Гончарна майстерня на HappyFamilyFest в Широкій Дачі
Аквагрим на HappyFamilyFest в Широкій Дачі
Руханки на HappyFamilyFest в Широкій Дачі

«Завдяки проекту я навчилася організаційним здібностям. Зрозуміла, що потрібно вічливою, дружелюбною, завжди підтримувати та відкривати нові таланти, яких у нашому селі доволі. Я зрозуміла, що потрібно завжди йти на допомогу друзям, так як вони допомогли мені в реалізації» Іра, Нова Кочубеївка.

Різновікова авдиторія сімейного свята в Новій Кочубеївці
Танці на сімейному святі в Новій Кочубеївці

«Завдяки моєму проекту я навчилася організовувати заходи,людей на заходах,правильно вести діалоги з людьми,які займають високі посади,нести відповідальність за свої дії,передбачати та по можливості уникати ризиків. Я зрозуміла,що все завжди треба обмірковувати,звертати увагу і на деталі,будь-яка організація чогось-це не легко і потрібно прикладати багато зусиль,щоб щось вийшло. Також при діалозі з поважними людьми правильно та коректно висловлюватися,чітко та по справі,і ніколи не боятися того,чого бажаєш сам» Альбіна, Суми

Витвори творчої майстерні в Сад (Сад – селище під Сумами)
Зайчуні творчої майстерні в Сад (Сад – селище під Сумами)

«По-перше отримала надзвичайний досвід в роботі з командою, з незнайомими мені зовсім людьми.По-друге, тепер маю багато знайомих. Це величезний досвід та підготовка до самостійного і дорослого життя» Інна, Оскіл

Книги на дотик та їхні користувачі в Осколі
Кінопоказ під відкритим небом в Полтаві

І наостанок «ніколи не пізно щось змінити в своєму житті, скільки б тобі не було років».

Це цитата Аліни з Полтави. Тож, не гайте часу. Хочете змін? Досі чогось чекаєте?..

Вперед!

А якщо хочете потрапити на школу «Агенти змін», то слідкуйте за сторінкою https://www.facebook.com/pg/AgentuZmin і чекайте наступного набору учасників*.

*Для участі у проекті заповнюється анкета після оголошення набору та пишеться есе. Участь у школі безкоштовна.

 

Liked it? Take a second to support alena on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України