Ви давно чули про молодіжні обміни в рамках програми Еразмус+, але боялися спробувати цей досвід на собі? Не бійтеся і колись таки спробуйте. А зараз хочемо Вас надихнути на участь відгуками від учасників молодіжного обміну “Move On”, який відбувся між 24 червня та 1 липня в Мадриді.

Про що говорили, з ким говорили, як то було – і ще більше у відгуках наших учасників/ць:

Андрій:

Це просто неймовірно! Саме з цими емоціями я вперше виїхав закордон та познайомився із Мадридом!!!

7 днів я провів у дуже привабливому містечку Albergue El Escorial, яке знаходиться в 50 км від Мадрида.
    Тематичні обговорення з демократії, сексуального виховання, інклюзії та ексклюзії, здорового способу життя, психоактивних речовин, виступи, енерджайзери – мандрівки, які були щоденно – надихнули мене на нові ідеї та безкінечну на роботу над собою, особливо на досконале вивчення іноземних мов, бо це ж так круто підтримувати комунікацію з представниками із різних країн. 

    Неймовірно сподобалась енергетика учасників проекту з Марокко, Іспанії, Грузії, Греції та України, які протягом всіх днів дарували свої посмішки, енергію, знання та позитив.

    Програма проеку та атмосфера- це ж просто супер, протягом якої жодна людина\ країна не залишались осторонь, а включались в роботу,обговорення\дискусії, презентації, театральні виступи та підготовку інтеркультурного вечора, на якому мали змогу скуштувати національні страви інших країн. 

   Щодо їжі: то ммм хочеться аж співати (як ті діти Р.С. нижче у відео)  тим хто робив меню, готував їжу – ну дууууже смачно! Запам’ятався хамон, фрукти, салати….та все було мега смачним!!!!

  Ніяких обмежень у часі для дозвілля. Хочеш всю ніч веселитися з новими друзями – маєш право, хочеш погуляти в місті і повернутися вночі – маєш на то право.

   Р.С. Хочеться виразити безмежну вдячність організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” за те, що розглянули мою заявку та дали мені можливість вперше виїхати за кордон,  Ерасмус +  за те що дають моливіть на проведення подібних проектів,  нашій  тім лідерці та прекрасній експертці Ларисі за її постійну туботу, включеність, толерантність та людяність . Моєму сусіду із грузії та моєму секретному френду Токо за те що дуже багато включався в роботу групи, сусідство по кімнаті та просто гарній людині. Міші за чесність та останній день. Каті за мега якісні фото. Мароканцям за посмішки та розмови. Акіму за все що було, він взагалі нагадав мене в Україні та надихнув не зупинятис., Іспанцям за пісні, танці. Грекам за розмови та подаруночок!!! 

  Р.С. р.с. а ще, вже третій поспіль день в соціальних мережах, на сустрічах та на роботі я розповідаю друзям про те, як я неймовірно провів час, чого навчився, з кам познайомився. Та найголовніше хто все це організував, про Erasmys + і що все це по справжньому, це працює і кожем має таку можливість!!!

Юля:

Це був класний тиждень мого життя, який пройшов як один незабутній день. Я думаю, що ще дуже довго буду знаходиться в ейфорії хороших почуттів після пережитого досвіду. Для мене, місто Ескоріал здався маленьким і затишним. У ньому хотілося нікуди не поспішати, розглядати його види та милуватися на місцевий замок. Люди з якими мені пощастило потрапити на молодіжний обмін були неймовірно відкритими до спілкування. Посмішки з наших облич не сходили протягом дня) Разом ми придумували свою демократичну країну, показували проблеми соціальної інклюзії та проводили різні воркшопи.

Саме в таких обмінах з’являється можливість побачити унікальність жителів кожної країни і відчути інтеркультурну атмосферу навколо. Я впевнена, кожен знайде для себе щось дивовижне і незабутнє в таких обмінах, те що назавжди залишиться з ним після проекту. Це і знання, отримані після різних активностей, і нові друзі з різних країн, які після обміну будуть чекати тебе в гості;)) І, звичайно, багато мотивації на подальший розвиток. Я раджу всім пробувати себе в таких обмінах і не боятися змін. Вони стають незабутнім досвідом для кожного!)))

Катерина:

Дуже цікава пригода спіткала мене цього літа. Ще декілька місяців назад я не могла подумати, що потраплю до Іспанії, але ГО «КІПЦ Європейський клуб» зробила неможливе. Мені пощастило стати учасником 7-денного молодіжного обміну «MoveOn» у Мадриді. Ця подорож насичена яскравими враженнями. Чудові місця, нові знайомства, привітні люди – все було неперевершено. Та все ж, потрібно детальніше розповісти.

Я була приємно здивована, тому що навчання проходило в зовсім легкій, ігровій формі. Завдяки різноманітним активностям ми легко аналізували такі складні проблеми демократії,  інклюзії, культурного різноманіття.

Іноземці виявилися дуже дружелюбними, вони з радістю спілкувалися з нами і радо вивчали деякі українські слова. Ми подружилися так сильно, що вже не був страшний ні мовний бар’єр, ні відстань в тисячі кілометрів між нашими домівками. Я зрозуміла, що люди з інших країн зовсім не відрізняються від наших – ті ж звички, ті ж проблеми, ті ж захоплення та радощі. Знайти спільну мову з самого початку допомогли розваги, граючись, ми запам’ятовували імена один одного.

Інтеркультурний вечір– це найяскравіша та найцікавіша річ. Всього за вечір я дізналась багато нового про Марокко, Іспанію, Грецію, Грузію Росію та Францію. Кожна країна презентувала невеличке представлення та частувала смачними національними стравами.

Тепер я точно знаю, що якщо віддано про щось мріяти і впевнено йти до своєї мети – задумане обов’язково здійсниться.

Лариса:

Якщо цей відгук читатимуть інші учасники, то здивуються. Напевне, зі сторони я виглядала надто спокійною та стриманою, але моє власне відчуття Іспанії – це ураган емоцій. За тиждень збулися усі мої мрії і страхи, чого хотіла і боялася. По-перше, мій перший досвід у міжнародній команді із робочою англійською. Це і мрія, і страх, незавершений гештальт багатьох спроб опанувати розмовну англійську. Було, важко. Але мої добрі співрозмовники брали частину тягаря на себе, намагаючись пояснити іншими словами або жестами. Спасибі вам, добрі люди!) По-друге, я була вражена тим, як молодь з інших країн легко комунікує і будує діалог.

Останнім часом я багато читала про теоретичні засади і підходи сучасної освіти, громадянські компетенції, стратегію та інші важливі речі (цікаві, але часом нудні). А в Іспанії я побачила: теорія працює. Учасники з 5 країн демонстрували багатомовність, емпатію, критичне мислення, але в першу чергу – відкритість і щиру доброзичливість. Я із захватом спостерігала, які вони різні: зовнішність, одяг, суцільні тату або без них, вегетаріанці, мусульмани, християни і релігійно не визначені, любителі музики і тиші. У ці дні ми були чимось одним, і кожен був собою. Були різні маленькі і великі радості і непорозуміння, були проблеми і виклики. Наприклад, в останній день, за три години до вильоту з Іспанії, виявилося, що ми не можемо забрати свої речі із камери зберігання в метро… Бо кімната, де стоять металеві сейфи, працює по графіку. А ми за тиждень так звикли до логічної європейської інфраструктури, що не могли собі уявити, як це: метро працює до 1-ї ночі, а камери зберігання – до 22.00. У результаті вдалося визволити свій багаж, не заплутатися в аеропорту і поставити крапку в цій подорожі.

Олег:

Це було неймовірно!

Круті активності і чудові нові друзі. Жодних кордонів у спілкуванні та мережуванні. Дякую організаторам та всім учаникам. Яби всі молоді люди пройшли такі програми — у світі було б більше добра та менше проблем як між окремими особистоястями так і загалом.

Міша:

Здрасьте, да я вот вернулся из моего третьего молодежного обмена.

Испания, Мадрид, Эл Эскориаль. Страна меня удивила – архитектура, традиции, люди, природа, климат, по мне так лучшее место на земле. Грандиозные постройки, я постоянно ходил и думал сколько же ресурсов и сил требовалось на постройку такой красоты. Сиеста(отдых в обед), фиеста(все время между сиестами), маньяна(потом), сангрия(легкое бухлишко, национальный напиток). Местные жители совсем не понимают английского, даже самые простые, распространенные слова. Хотя я и мог безпроблем комуницировать с местными жителями со знанием нескольких слов Испанского. Мне даже захотелось выучить Испанский язык, он круто звучит. Нас поселили в городке с огромным замком в горах за 45км от Мадрида, очень красивое место, невероятные пейзажи и природа, я прямо влюбился. Было совсем не жарко как я думал, в Украине по возвращению мне было дискомфортней от жары. Кароч Испания – круто.

Ну сообственно чё мы туда попёрлись – молодёжный обмен с топиком “Двигайся”. Поселили нас в шикарный хостел, кормили как на убой, но как я понял так в Испании везде кормят. Все мироприятие мне напомнило детский лагерь – немного поработаем, пообсуждаем серьезные темы, а потом фиеста. У нас было рассписание, но придерживались мы его редко, то в бассейн, то на Эль Эскориаль посмотреть. Мне наверное, что странно,  даже нехватало дисскусий и обсуждений, хотя все норм. Замечательные учасники и участницы, все милые и открытые, интересные. Я пожалуй побывал еще ментально и в Марроко, от всех тех рассказов и немного обновил знания про Грецию и Грузию от наших друзей. Ну а в Испанию я ж влюбился, надеюсь вы это помните. А Испанская команда самая крутая. Я кретин и плохо запоминаю имена но кажется под конец я запомнил все, потому что все милашки. Ну и конечно про свою родную Украинскую команду с которой я провел больше всего времени, что наверное не очень – спасибо за компанию с вами было весело. Ну и про всё – весело драйвово, задорно, мне понравилось, так что я наберусь наглости и заполню анкету на новый обмен который скоро будет снова в Испании. Самый необычный обмен из всех, на родину я вернулся мотивированный и с кучей целей. Спасибо.

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України