Між 5 та 12 вересня відбувся молодіжний обмін “Walk among a vital environment with us” в маленькому грецькому селі Стратоні (це в регіоні Халкідікі умовно недалеко від Салоніків). Разом з учасниками та учасницями з Молдови, Греції, Болгарії, Румунії та Єгипту українська жіноча команда (отака гендерна нерівність) досліджувала різні екологічні виклики світу. Говорили і про лісові пожежі і про пластикові новорічні ялинки, і про харчові ланцюжки, і про екологічний стиль життя (і чи він взагалі можливий?), і про маски, дистанціювання, індивідуальне пакування і пандемію коронавірусу загалом. Ми зі свого боку, звісно, говорили про війну і “цікавий факт про Україну”, що маємо про неї багато мемів і жартів, незважаючи на те, що #росіякраїнатерорист #russiaisaterroriststate

Намагалися пояснити молдавській команді чому нам нравиться лєпс і “рюмка водкі на столє”, але невпевнені, що нас почули.

Більше емоцій у відгуках учасниць 🙂

Наталія:

Хотілося б і мені поділитись про свій досвід на обміні. Це був мій перший обмін, але думаю тепер не останній! Зазвичай обмін це про знання та обмін ними, але я б додала, що це і про атмосферу та людей, з якими ти знаходиш спільні теми під час і після воркшопів. Це саме про про це! Дуже класно, що під час таких заходів піднімаються важливі теми для обговорень, придумуються цікаві завдання, які переростають у театральні імпровізації, за допомогою яких ми вчимось і проживаємо новий досвід. Звичайно, доповнило всю цю атмосферу прекрасне Егейське море, гірські краєвиди і неспішна грецька буденність. Думаю, я частинку себе я там залишила, як і взяла з собою частинку спогадів з мальовничого грецького поселення під назвою Стратоні. Вдячна бути частиною цієї історії!

Христина:

Цього вересня мені випала змога відвідати Грецію в рамках проекту Erasmus+ “Walk Among a Vital Environment with Us”. Все відбувалося в селищі Стратоні на березі Егейського моря в двох годинах їзди від Салоніків.

6 країн брали участь – Греція, Україна, Республіка Молдова, Румунія, Болгарія та Єгипет. Щодня кожна команда проводила воркшопи на еко-тематику: ми обговорювали лісові пожежі та засмічення середовища, намагалися виготовляти різні предмети з сторінок журналів, шукали альтернативу одноразовим предметам побуту та багато іншого.Окрім тематичних активностей ми влаштовували міжкультурний вечір, знайомилися зі Стратоні, їздили катером на сусідні острови та дегустували місцеву кухню. Родзинкою проекту був мальовничий безлюдний пляж через дорогу від нашого місця поселення. Завжди чисте спокійне море і теплі вечори зі світанками х видом на море і гори залишилися в моїй пам’яті приємними спогадами про вересень 2022 року.

Юлія:

Мені так пощастило бути частиною цього унікального обміну. Перебувати в такій атмосфері було незабутнім досвідом. Кожен день я разом з іншими учасниками брала участь у різних майстер-класах. Ми говорили про “швидку моду”, переробку сміття, про культуру в наших країнах, екологічну ситуацію в світі та повсякденні глобальні проблеми.

До кінця обміну ми зрозуміли більше про актуальні екологічні проблеми в різних країнах. Там я познайомився з багатьма чудовими людьми, з якими зараз підтримую зв’язок. Я отримала величезну порцію ентузіазму, щоб бути більш активною у своєму повсякденному житті прямо зараз. Я зрозуміла, що мені більше не потрібно чекати кращого моменту, щоб почати щось робити. Бо зараз життя йде саме зараз. Стратоні назавжди залишиться в моєму серці. І кожний раз згадуючи теплі моменти з обміну – це викликає посмішку на моєму обличчі 🙂

Liked it? Take a second to support us on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України