Здоров’я і здоровий спосіб життя, здається, топові теми. Особливо, коли тобі починає щось боліти 🙂

У нас немає іншого тіла, запасних рук, ніг, спини, мозку і по-троху починаєш то усвідомлювати з віком. Але поки молодий/молода, то може здаватися, що здоров’я є відро, а може й два. І його вистачить ще на ген-ген скільки. Власне про здоров’я, здоровий спосіб життя, як фізичний, так і ментальний, залежності, канали відновлення і самозбереження зібралися поговорити молоді люди в Нідерландах з 1го по 8ме серпня 2022 року в рамках молодіжного обміну Erasmus+.

Так, нешвидко, ділимося враженнями про те, як на маленькій фермі ужитися з конями, собаками, кицями, сусідами та однолітками з Грузії, Кюрасао (острів такий належить Надерландському Королівству) та Португалії. Ужитися, організувати спільний побут, розповісти про себе, дізнатися про інших.

Загальна тепла атмосфера у спільному відео:

https://youtu.be/4XH9-Oh6o4o

А трохи більше персоніфікованих емоційних вражень від учасниць/учасників нижче.

Ася:

Це був обмін Нідерландах від Erasmus+. Темами обміну були спорт, здоровий спосіб життя, звички, які впливають на наше тіло і стан. Чотири країни зустрілися, щоб обмінятися досвідом у цій сфері нашого життя: Нідерланди, Португалія, Грузія і Україна. Але історія була не про це. Різні люди з різними світоглядами зустрілися в одному місці щоб усіма можливими способами порузумітися. У кожного свій рівень навичок вербального і невербального спілкування, але ціллю зустрічі було синхронізуватися, розуміти кожного та розвивати навички спілкування.

За цей тиждень ми змогли потренувати себе у створенні проектів, обдумували досвід для youthpass, ділилися з іншими своєю культурою та відкривали частинку серця для інших, займалися йогою, спортом, танцями, приймали відповідальність за чистоту спільного простору. Кожна країна мала можливість створити для всіх атмосферу своєї культури, показати свої традиції і нагодувати традиційними блюдами. нідерландці здивували простотою своїх традицій, українці змогли повністю передати свою силу особистості, грузини порадували гостинністю і шаленими танцями, а португальці, у свою чергу, пекельними стравами.

Обмін допоміг мені у різних напрямках : я побачила іншу країну, я змогла використовувати свої знання вербального і невербального спілкування з реальними людьми, я дізналася більше про культуру інших країн, у мене була можливість теж приймати участь у створенні комфортної атмосфери для інших учасників.  Я взяла цілий багаж знань за цю поїздку, бо в мене тепер просто неймовірний запас ігор на знайомства і пізнання один одного, ігри на командоутворення та спілкування. І найголовніше, тепер в мене поповнився запас мотивації для подальшого розвитку. Я дуже вдячна за ці можливості.

Марія:

Це був мій перший досвід у молодіжних обмінах і, чесно кажучи, я дуже сильно нервувала, але дарма) Завдяки цій події я вперше побувала за кордоном, познайомилася з новими людьми, позбулася мовного бар’єру. Так, в мене не дуже гарна англійська і я сильно переймалася через те, що мене не зрозуміють. Головне розмовляти і намагатися висловлювати свою думку так як ти можеш.

Взагалі, я була вражена тим наскільки всі люб’язні, щирі, добрі. Коли спілкувалася з учасниками з інших країн я не відчувала “ніяковості”, ми ніби знайомі тисячу років. Я повернулася з думкою “Боже, хочу ще на обмін!!!” Це неймовірно мотивує вчити англійську, мотивує бажання щоб тебе зрозуміли. Заповнюйте форми на обмін – це шанс побачити світ, удосконалити свої мовні навички та отримати спогади на все життя)

Костя:

Було дуже цікаво,мені сподобалась подорож а також люди яких я зустрів,підтянув трохи англійську а також дізнався багато нового про Нідерланди. Також ми були в дуже красивому та атмосферному місці, мені сподобалась та природа що нас оточувала.Всі заходи що проходили були дуже веселі та цікаві, особливо энерджайзери.Організатори були дуже веселі та любили спілкуватися в цілому було дуже весело програма була легкою але не давала скучати.

Михайло:

Мій останній обмін був перед епідемією ковіда, і я повертався додому з думкою, що я наче ось зрозумів як контактувати з людьми і скоріш би вже на новий молодіжний обмін. І ось пройшло вже 3 роки і нарешті.

Обмін пройшов на чилі без зайобів, я таке полюбляю. Молодіжні обміни я вважаю це більше про соціальну взаємодію і топік і місце розташування не має значення. А соціальна взаємодія відбулась як треба, пам’ ятаю перший день як всі виглядали сором’ язливо, а вже через пару днів танцювали п’ яні в обіймах до 3ьої години ночі. Я більш взаємодіяв з членами і членкинями української команди і не відивався в п’ яному угарі, українці дуже стримані і культурні. Так це якщо ви були в дитинстві – дитячі табори, тільки для більш доросліших. Хочу таке саме для 30-80річних, так тому що я старішаю. Я чомусь мало уявляю, що хтось буде читати мій відгук, крім людей які там були зі мною, але вдруг, якщо ви ніколи не були на молодіжному обміні і вагаєтесь чи запомнювати анкету, то не вагайтесь це дійсно крутий і цікавий експірієнс, аналогов нету. Пам’ ятаю, що я порівнював ці омбіни з наркотичною залежністю, так щось в цьому є. Виробляється психологічна залежність.

Поділимося вами Михайловим неформальним блогом про Амстердам

Олег:

Привіт усім, я не знаю, що мені сказати, але я спробую впорядкувати свої спогади про молодіжний обмін і розповім вам свою історію. Можливо, буде краще, якщо я спочатку напишу це українською, але це буде легким шляхом, а я люблю робити з легких речей складні , тому я пишу це одразу англійською, а там перекладатиму на українську. Отже, перед проектом я хвилювався про дорогу (оскільки я не те щоб хороший мандрівник), мою англійську, спілкування з новими людьми, але в той же час я був дуже схвильований, тому що цей проект дав мені гарну можливість зустрітися з друзями, з якими ми не бачилися більше року. Але коли я почав готуватися до подорожі, всі мої хвилювання зникли…так що, дружнє нагадування- не бійтеся і просто зробіть це)) Якщо ви не спробуєте, ви ніколи не дізнаєтеся.

Найбільше я боявся поганого знання англійської, але це порожній страх, тому що всі учасники проекту такі милі, і всі намагатимуться допомогти вам у всьому…повторю ще раз – ви повинні сказати своїм страхам – до біса і просто спробувати)) Під час проекту я відчував лише позитивні моменти, і зараз, тиждень тому, я радий, що брав у ньому участь. Мені так хотчється щось робити, особливо вчити англійську, але як довго у мене буде це відчуття, не знаю))

І останнє про мій єдиний поганий досвід у цьому проекті. Кожен проект закінчується, і це важко, тому що ти зустрічаєш своїх друзів, ти знайомишся з новими такими чудовими людьми, під час проекту з якими ви жили разом, як одна сім’я, але рано чи пізно ви повинні сказати всім «до побачення». . .це мене засмучує, після проекту вам знадобиться час, щоб повернутися до звичного життя (насправді це лише мої почуття). У будь-якому випадку це був чудовий досвід, і я спробую ще пізніше))

Liked it? Take a second to support us on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України