Що таке «щастя», «гідність», «права людини» та «рівні можливості»? Такі непрості питання лунали на відкриття Кіноклубу Docudays UA в Кременчуці 12го червня.

Мережа Кіноклубів Docudays UA поповнилася ще однією одиницею. Такий клуб був відкритий в Кременчуці в Просторі Ідей. Відкривали його фільмом польського режисера Павла Височанські «Колись ми будемо щасливими». Основну глядацьку аудиторію склали учні з пришкільних таборів у віці від 10 до 15 років. Говорити про гідність та права людини було важкувато, але дуже цікаво. Звучали вигуки про право на життя, відпочинок, їжу, власну думку, самостійність, щастя та те, що «згідно 3ї статті Конституції життя людини, її честь і гідність є найвищою цінністю» (від представниць управління юстиції).

Фото0364

Щодо щастя зійшлися на одній думці, що воно у всіх різне й умовно кажучи, це вдоволення власних потреб, від чого отримуєш задоволення – «для когось пиріжок, а для когось нирку продати» (с). Загалом стрічка отримала позитивні відгуки глядачів. Й аудиторією ширилася думка, що рівні можливості для щастя створює сім’я та держава. До того ж, доросла людина може сприяти дотриманню умов для щастя тим, що буде ходити на роботу і сама собі забезпечить/купить можливості. А якщо зароблених грошей не вистачає на задоволення потреб, то потрібно переглянути/змінити власні запити. На противагу звучали думки про багатих і нещасливих людей. Підсумували цитатою Володимира Винниченка про те, що щастя – це лише момент, а постійно бути щасливим – це вульгарно.

Обговорення

WP_20150612_12_04_31_Pro

Сподіваємося, що подальші покази Кіноклубу Docudays UA в Кременчуці будуть не менш цікавими й інформативними. Запрошуємо кременчуцькі школи до співпраці!

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України