У Кременчуці розпочинається моніторинг декларацій доходів депутатів міськради, керівників бюджетних і комунальних установ

 Прес-конференція для ЗМІ, представників органів місцевого самоврядування та громадських активістів відбудеться 18 червня о 16.00.

Місце проведення: «Простір ідей» (офіс КІПЦ «Євроклуб»), вул.Чапаєва, 36-Б.

Із червня по жовтень 2015 року в Кременчуці буде реалізовано проект «Декларатор» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. Організатор проекту – Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Євроклуб».

«Декларатор»  – моніторинг декларацій доходів, стилю життя депутатів Кременчуцької міськради, чиновників та керівників комунальних і бюджетних установ Кременчука.

«Декларатор» – новий проект для Кременчука. Досі ЗМІ оприлюднювали лише ті декларації міської влади, що обов’язкові для оприлюднення. Натомість не була поширена інформація про майно і статки депутатів міськради Кременчука (60 осіб), керівників бюджетних установ та міських комунальних підприємств. Як відомо, вказане коло осіб повинне надавати інформацію за запитом. Доступність такої інформації для жителів міста є показником прозорості влади.

Варто нагадати: нещодавно набув чинності новий Закон України про запобігання корупції. Сформовано Національне антикорупційне бюро, планується створення єдиного всеукраїнського реєстру декларацій. Але плани електронного урядування поки що гальмуються і в столиці, і в регіонах. Тим часом громадськість стала більш активною у питанні контролю над бюджетними витратами і вимогами щодо представників виборних посад в органах місцевого самоврядування. Восени в Кременчуці відбудеться «перезавантаження» влади, бо обиратимуть і мера, і депутатів міської ради. Це означає – наразі є необхідність в оприлюдненні повної інформації і про депутатів, і про чиновників. А інформація про доходи керівників комунальних та бюджетних установ стимулюватиме контроль громадськості над витратами з бюджету.

Як працюватиме проект? Організатори звернуться із запитами про надання декларацій про доходи до депутатів міськради, керівників комунальних підприємств та бюджетних організацій. Отримані декларації  надаватимуться для оприлюднення у ЗМІ Кременчука.  Оцифровані декларації будуть розміщені на загальноукраїнській платформі «Декларації» http://declarations.in.ua/about/, що є проектом Канцелярської сотні.

 

Організатор проекту – Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Євроклуб»

Контактна особа – Лариса Гориславець, 050-327-56-88, Larysakor@gmail.com

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України