22 червня відбувся воркшоп (практичне заняття) «Як знайти собі роботу?» в рамках проекту «AlternEd. Альтернативна освіта для ініціатив соціальних змін на місцевому рівні».
Понеділок, кажуть, – важкий день для того, щоб починати якусь нову справу. Але починати вчитися не буває невчасно. Тож 17 кременчужан різного віку та професій прийшли до Простору ідей, щоб послухати та поговорити, де і як шукати собі роботу.
Спікери зустрічі:
• Олена Маляренко – журналіст «Кременчуцького Телеграфу», мистецька активістка, музикант. Постійно мандрує, за два з половиною роки змінила 5 місць роботи у двох регіонах України – районна газета «Перемога», «Кременчуцький Телеграф», всеукраїнська газета «Експрес» (Львів), сайт і телеканал «ZIK» (Львів), «Кременчуцький Телеграф».
• Олег Овчаренко – керівник ГО КІПЦ “Європейський клуб” і дитячого розвивального центру “Теремок”. Постійно шукає співробітників 🙂
IMG_0014
Що обговорювали?
– Як писати резюме, що «працює»? Що вказувати в ньому, а без чого можна/варто обійтися?
– Як результативно знайти хорошу роботу?
– Про що варто/не варто говорити з працедавцем?
– Як правильно поводитися на співбесіді?
– Як стати незамінним працівником? Чому важливо не переставати вчитися?
WP_20150622_18_44_13_Pro
Спочатку були традиційні практичні поради: писати та говорити стисло, чітко, структуровано. Визначитися з тим, що ви вмієте, і чого хочете від життя; бути позитивно налаштованими і готовими до змін. Але прозвучали й новаційні прийоми, що дозволять оптимізувати пошук роботи та привернути увагу роботодавця до своєї кандидатури. Наприклад, замість стандартного опису виконуваних посадових обов’язків писати у резюме свої досягнення: що ми зробили корисного для себе, для компанії, для суспільства і людства. Варто вказати нагороди за професійні досягнення, якщо вони є. Варто шукати роботу не лише за оголошеннями, а й не соромитися пропонувати свої послуги тим компаніям, з якими хотілося б співпрацювати. Не варто покладатися лише на пошту та телефон, краще зустрітися з потенційним роботодавцем особисто.
Про що питали учасники:
– Що робити, якщо немає досвіду роботи? – Писати про те, що ви вмієте або пробували робити. Це зовсім необов’язково має підтверджуватися документами. Достатньо вказати, де і за яких умов ви працювали, вчилися, допомагали або організовували якісь заходи.
– Що робити, якщо список обов’язків або резюме виходить занадто довгим? – Написати коротеньку витримку одразу після особистих даних, щоб роботодавець зрозумів, з ким має справу і чи варто читати детальніший опис.
– Як відповідати на питання про свої слабкі сторони? – Говорити правду, але знаходити якусь позитивну компенсацію. Наприклад: я можу запізнюватися, але працюю швидко і здатний/здатна надолужити згаяне. Або: мені складно приходити а роботу рано, але не буде проблемою залишитися на довше і закінчити роботу.

Півтори години зустрічі пролетіли швидко, питання ще залишилися. Але, сподіваємося, що отримана інформація знадобиться всім, хто був присутнім. Чекайте на наступні навчальні заходи від нашого Вуличного університету!

Проект реалізує Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» за підтримки ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОНДУ ДЕМОКРАТІЇ
2013-08-14_1826https://www.democracyendowment.eu

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України