Триває проект “Нові сусіди” на Полтавщині. В рамках проекту наразі збираються історії переселенців, пишуться їхні історії і готуються матеріали для інформаційної кампанії, а також проводяться інтеграційні зустрічі місцевого населення та вимушених переселенців. Відбулися такі зустрічі в Миргороді, Полтаві та Гадячі. Про Миргород ми вже писали, а про Гадяч та Полтаву читайте нижче. Чекаємо новин від Кременчука 🙂

13 грудня у Гадячі в готелі «Жовтень» спеціально до дня Святого Миколая відбулася зустріч з дітьми переселенцями та студентами училища культури. Хоч усі три поверхи заселені ВПО, але дітей виявилося небагато. Шестеро дітей з задоволенням приймали участь в зустрічі. В ході зустрічі діти разом зі студентами виготовляли новорічні прикраси та мали змогу більше дізнатися один про одного. Незважаючи на свій юний вік (початкові класи та дошкільний), дітлахи виявилися креативними і швидко знайшли спільну мову зі студентами. Веселі та активні, залюбки розповідали про себе, про навчання і мрії. Разом з тим, не боялися запитувати про студентське життя. В кінці зустрічі мали готові новорічні прикраси, якими діти прикрасили кімнату, також студенти подарували дітям солодкі подарунки і повітряні кульки. Захід проходив у невеличкій кімнатці, в якій жителі планують зробити ремонт для того, щоб діти мали змогу там відпочивати і навчатися. Та наразі у жителів немає коштів ні на матеріал, ні на меблі. Тож поки кімната умебльована лише старим столом і стільцями, котрі жителі приносять з кімнат.

Щиро вдячні жителям «Жовтня» за зустріч і сподіваємося, що усі небайдужі допоможуть облаштувати кімнату для дітей. Якщо маєте непотрібні меблі, то можна приносити сюди: волонтерський фонд в готелі “Жовтень”, вул. Драгоманова, 4 (1й поверх), м. Гадяч Полтавської області, Телефон+380535422504.

IMG_3968 IMG_3970 IMG_3984 IMG_3986

15 грудня цього року для студентів Полтавського педагогічного університету ім. В.Г.Короленка і всіх бажаючих було проведено тематичний вечір «Ми – разом». Організаторами заходу стали учасниці проекту “Нові сусіди”: Хоменко Юлія, Матієнко Катерина і Браславець Ольга. Метою проведення цього вечора стало бажання зблизити студентів, які приїхали на навчання з зони АТО і місцевих жителів, разом розглянути проблеми, які виникають між ними в процесі спілкування. Ми знайомилися, розповідали про себе і власні вподобання, говорили про права людини й переглянули фільм «У пошуках щастя».  Атмосфера ставала теплішою, затишнішою. Спілкуватися з кожною хвилиною ставало легше та приємніше. Стрічку обговорили за чашкою чаю. Дівчата з гуртожитку пригостили всіх пирогом власного приготування. На декого фільм справив сильне враження, інших надихнув на зміни у своєму житті. Гостям наш захід дуже сподобалося, за що вони не раз подякували. Гості ділилися своїми враженнями, що почувають себе наче вдома. Завдяки цій зустрічі ми цікаво та з користю провели час й познайомились з новими людьми. Зараз з ними підтримуємо дружні відносини. Плануємо зібратися ще на перегляд фільму.

Автори: Альона Полтавець, Лариса Пшенична, Юлія Хоменко, Катерина Матієнко і Ольга Браславець.

Ініціатива «Нові сусіди» реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН  в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» ) та Уряду Японії.

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України