Що таке підприємництво і хто такий підприємець знають майже всі. А ось що таке соціальне підприємництво знає мало хто, а розуміється на тому ще менше людей. І саме ця тема була основною в молодіжному обміні під назвою «Social Business Ideas», який відбувся в іспанській столиці з 29 лютого по 8 березня. Що це було і як? Читайте нижче 🙂

11181286_10209061008392089_6906077037033367713_n

Тож молодь з Грузії, Сербії, Італії, Іспанії, України та Польщі зібралися в Мадриді й намагалася з’ясувати, як виглядає соціальне підприємництво в цих країнах, ділилися прикладами подібних підприємств у власних країнах, й навіть намагалися спроектувати власне інтернаціональне підприємство з фокусом на соціальні проблеми. Хтось планував кафе для бідних, хтось еко-заклад харчування з овочів та фруктів, вирощених власноруч, хтось проектував сайт для талантів, а одна з груп розробляла план ферми, де будуть працевлаштовані люди з вадами слуху. Ще одна з міжнародних груп молоді працювала над ідеєю велосипедної майстерні-прокату, а остання група обмірковувала ідею хостелу. З першого погляду стає очевидним, що всі ідеї трохи утопічні (особливо, якщо згадати, що більшість молоді ні коли не мала досвіду ніякого підприємництва). Але ж мріяти не шкідливо! А ще й збираючи ідеї в такій міжнародній команді, їхній досвід, знання… Потім головне зібратися з силами й зробити заплановане, або ж трансформувати в актуальну реальність. Окрім думання, міркування й планування, знайомства з іншими країнами та культурами, знайшовся час познайомитися з мадридськими прикладами соціального підприємництва. Звісно був час й насолодитися іспанським колоритом! Мадрид це щось! Звісно це місто, скажете Ви. Так! А ще це мистецтво. Купа мистецтва! Це музей Прадо (це не той, який носить диявол) – https://en.wikipedia.org/wiki/Museo_del_Prado, де можна побачити творіння Гойї, Босха, Тінторетто, Рафаеля, Веласкеса, Дюрера, Сурбарана, Рубенса, Рів’єри, ван Дейка, Караваджо, Тіциана, Ель Греко й ще сили силенної художників прізвища яких навіть я не пам’ятаю! І тим, хто збирається в Мадрид і має час на музеї. Нормальний квиток в музей Прадо коштує 14 євро (березень 2016). Але! Щодня 2 останні години роботи музею, то такі собі «щасливі хвилини» й вхід безкоштовний. Але варто прийти заздалегідь, щоб зайняти кілометрову чергу 🙂 А ще в Мадриді можна безкоштовно подивитися на Пікассо й Далі!

IMG_0444

В центрі мистецтв королеви Софії (чи просто Reina Sofia як його всі звуть). Безкоштовно у вихідні. А так – 8 євро. І там є Кандинський теж. А ще – Соня Делоне. Хто це? Це французька художниця українського походження, разом з чоловіком (більш відомим) Робертом Делоне була спів засновницею такого напрямку, як орфізм. Й вона з Градизька! Принаймні так написано було біля її роботи в центрі мистецтв королеви Софії. Й на англомовній сторінці у Вікі. А на україномовній написано, що народилася Одесі… Але ж музею ми віримо більше 🙂

IMG_0438 IMG_0439

В Мадриді є не тільки музеї. Є ще парки (особливо запам’ятовується Ретіро з його озером, човниками й неслухняними веслами, музикантами, купою пам’яток), всякі цікаві архітектурні форми, вузенькі вулиці, купа народу, хамовиті й милі продавці, наркодилери прямо в центрі міста, супермаркет, який в неділю зачиняється о 16й, несмачний чай, смачні фрукти, банки, які працюють до 14:30 й в які потрапити можна тільки здавши всі металеві предмети в камері схову та пройшовши крізь скляну камеру-сканер на ті предмети. А ще є милий працівник хостелу Серхіо чи то українець Сергій, який радо потеревенить з Вами півночі (він-то все одно на роботі, то Вам зранку вставати й в міжнародній команді думати про соціальне підприємництво). Багато було всякого за той тиждень. Хочеться вірити, що всім він (тиждень незабутнього досвіду) подарував не тільки нових друзів, нові ідеї й враження, а ще й натхнення.

Про це відгуки учасників:

IMG_0370

Ольга Глазкова: «Я, как человек далекий от общественных организаций и разнообразных международных проэктов, то скажу сразу, что это был для меня мой первый обмен, мой первый опыт. Эмоций после этой поездки куча и как их описать даже не представляю.

Ну начнем с недостатков:

–  хотелось чтоб от этого обмена я получила больше знаний про тему проэкта «Социальный бизнес» (было довольно таки много свободного времени, и не каждая страна из приглашенных поделилась информацией про социальный бизнес в их странах);

– сильные отклонения от расписания (то мы долго собираемся, на час позже чем планировалось, то оказывается у нас вообще целый день свободный, а нас не предупредили и мы не планировали ничего);

– ну и самый большой недостаток это мой личный –  недостаточный уровень английского языка (конечно всегда можно объяснить то что ты хочешь, всякими возможными способами, но с хорошим уровнем английского языка это было б на много легче))))

12794555_1059030847489259_2152622635525087566_n

Ну а теперь о прекрасном:

– у меня появился новый опыт, знания, знакомства, желание развиваться и принимать участвие в таких проэктах;

– я побывала за границей причем в двух странах, нигде не потерялась и вернулась живой, т.ч. возможно теперь я не буду бояться потеряться в аэропорту или не успеть пересесть на другой самолет;

– достаточно много свободного времени для того чтоб ознакомиться с городом, в котором вы проживаете и его достопримечательностями.»

12919883_10208402832175615_7612167919687924200_n

Тарас Ковальчук:

«Сієста. Сангрія. Іспанія.

«Створювати себе – це найцікавіша робота» – Тарас Прохасько

Це був тиждень неймовірних історій, це був тиждень Мадриду, це був молодіжний обмін “Social business ideas”.

Неймовірні історії

Моя вдача завжди мене переслідує, та я обожнюю такі моменти, бо то могло трапитись тільки зі мною. Прилитівши в Мадрид, я побачив, що аероекспрес в такий пізній час не ходить до потрібної мені зупинки. Тому я приїхав до найближчої можливої, потім знайшов нічний автобус до потрібної зупинки, і там попитавши у місцевих рушив у потрібний мені хостел. Гуляти по Мадриду о другій ночі з валізою було неймовірно круто. Поки заселявся в хостелі приїхав інший учасник української команди – Влад, і закинувши речі, ми пішли гуляти нічним Мадридом. А приблизно о третій ночі в Макдональдсі зустріли, абсолютно випадково, одного з іспанських організаторів проекту, та команду з Польщі.

За пару днів на рецепції зустріли українця, який потім подарував дві незабутні ночі розмов про життя. Серхіо просто бомбезний. І таких історій було майже кожен день.

1934599_10205797835005237_5747523663956517773_n

Мадрид
Парк дель Рітіро вражає. Кататись там на човниках просто бомбезно. Музей Прадо та Музей Королеви Софії це шось, що не передати словами: Босх, Єль Греко, Гойя, Далі, Пікассо…
Піші прогулянки з центру до Саньтьяго-Бернабео, і матч Реал Мадрид-Сельта, і 7:1… До кінця проекту ходив під враженням від того матчу! Сангія, паєлья і інші смаколики, Іспанія просто затягує своїю різноманітністю!

Молодіжний обмін “Social business ideas”

Говорили про соціальний бізнес, ідей було багато, точок зору також було багато, були палкі дискусії. Іспанці намагались робити все, щоб всім учасникам обміну було комфортно (і більшою мірою їм вдавалось задовольнити потреби усіх учасників), та дослухатись до всіх побажань та зауважень. Молодіжні обміни дають класний досвід у різних сферах, не тільки прямої тематики самого обміну, а й соціалізації, комунікації, співіснування з іншими людьми, особливо з учасниками з інших країн. А ще в нас була неймовірно крута українська команда, яка просто була надпозитивною. Нашими колективними зусилями і розумом ми виграли вікторину від італійської команди, відповівши невірно лише на одне питання. На молодіжні обміни треба з’їздити, щоб відчути цей дух і неповторність вражень.»

IMG_0480

Аліна Шевела: «Весну 2016 я зустріла в Мадриді, столиці Іспанії. Завдяки Європейському клубові в мене з’явилась можливість відвідати молодіжний обмін на тему “Соціальне підприємництво”. Вражень від поїздки багато. По­перше, вразила Іспанія. Це вже не перша моя поїздка закордон, але лише тут я відчула себе як вдома. По­друге, потішила кількість молодих людей, які розвиваються та цікавляться темою соціального підприємництва. Але в самій програмі проекту було кілька недоліків. Особисто для мене було замало практичних та навчальних моментів. Це, звісно, вплинуло на кількість вільного часу, який ми витрачали на знайомство з містом та на спілкування з іншими учасниками проекту. А по­друге, хотілося б, щоб люди, котрі приїзжають на подібні проекти, більш відповідально ставились до побажань організаторів, а останні,в свою чергу, були б більш вимогливими до себе та групи. В загальному, просто не вистачило дисципліни. Та, не дивлячись, на недоліки, загальне враження від поїздки дуже кльові. Окремо хотіла би подякувати дівчатам, які мені допомагали та супроводжували мене. Так як я погано бачу, то в таких поїздках потребую підтримки, а люди дуже часто не мають звички знаходитись з кимось в такому тісному контакті протягом тривалого часу. Отже, я вдячна, що мене не загубили та навіть жодного разу не вбили. Сподіваюсь, що ще зможу брати участь в таких подіях.»

Владислав Тарасов: «Это мой первый опыт участия в международном проекте. В целом мне очень понравилось и хотелось бы поделиться впечатлениями.

IMG_0422

Видно, что организаторы достаточно серьезно подошли к вопросам проживания, питания, во время обмена были открытыми. Но, к сожалению, не все из того, что предлагалось в нашем расписании, осуществилось. Жили мы в хостеле в центре Мадрида. На следующий день после приезда в рамках знакомства с Испанской культурой нам устроили экскурсию по Мадриду на целый день. Каждая страна-участник обмена устраивала свой культурный вечер, это было весело и интересно. На обмене нас разбили по группам вне зависимости от страны, и каждая группа должна была представить свой проект. Было очень познавательно работать в интернациональной команде, общаясь на английском, узнавая много занятных вещей о разных странах. Но, к сожалению, пару раз мы выбивались из намеченного графика работы, что сказалось на дальнейших результатах проектов. Зато мы все успели сдружиться и  надеюсь, что будем продолжать работать над интересными идеями и в дальнейшем.»

12794555_1059030847489259_2152622635525087566_n

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України