Наша колега та сусідка по квартирі, Катажина, поступила сміливо, укладаючи з нами парі. Вона погодилася готувати для нас вечері протягом цілого тижня, якщо ми підемо трішки розслабитися в Дніпрі, коли градусник показував -12 °C, згідно з українською традицією Водохреща. Вона безумовно переоцінила наше почуття власної гідності та недооцінила нашу нерозсудливість.

Щиро кажучи, я не знав, чи зможу доторкнутися до води хоча б одним пальчиком. Зазвичай занурення в воду займає мені 10-20 хвилин. При тому ненавиджу, коли в процесі з’являється несподівана хвиля. А це все в Італії, літком, коли температура сягає більше 35 градусів.

Проте, мій маленький внутрішній голос завжди пхає мене до здійснення таких дивних дій. У мене, до речі, вже був подібний досвід у Фінляндії. На вулиці було -10 градусів чи щось таке, але всередині 90. Це була фінська баня, а коли ти в неї, просто мрієш про холодне озеро, в яке можна пірнути.

Тут ситуація була зовсім не така. Я мав на собі весь одяг, які людина може носити, заним її класифікують як величезний клубок вовни, але попри це, мені все одно було страшенно холодно. Отже, чому ми це зробили?  Гадаю, що щоб знайти відповідь на це питання, не обійтися без консиліуму найкращих психіатрів світу.

Ми не православні, тому головна причина, чому люди це роблять, нас не стосується. Мабуть, ми, просто-напросто, божевільні (і це точно те, що думає про мене мати). Інше пояснення таке, що ми хочемо спробувати все, що пропонує нам Україна, особливо її традиції. Те, що екстремальні та ті менш небезпечні, як Старий новий рік, казахське різотто (як назвала його Альона) та багато інших.

Все ж таки, попри розуму, ми це зробили. 19 січня 2017 був одним з днів, яких легко нам не забути.

Bartłomiej-Wanot-Wodochreszcza

David-Feroce-Vodokrescia

(текст: Давід Фероче)

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України