Енергозбереження по-європейськи в Україні: Нова корисна зустріч в ПІ

Незважаючи на морозну погоду, свідомі мешканці й мешканки Кременчука прийшли 8 лютого в Простір ідей, щоб дізнатися, як досягти енергонезалежності, добитися сталого розвитку й зберегти планету. Доповідачів було двоє: ЄВС-волонтер Європейського клубу Давід Фероче  та викладач Кременчуцького національного університету Віктор Ромашина.

У своїх «енергозберігаючих» розмовах рухалися від глобального до локального. Давід дослідив рівень енергоспоживання в Україні порівняно з іншими країнами Європи. Обговорювали, хто і як може впливати на енергозбереження й досягнення енергоефективності: свідомі громадяни, відповідальний уряд чи хтось/щось інше?

Дізналися про прилади контролю споживання енергії та досвід пострадянських країн, котрі зараз упроваджують енергоефективні технології. Виявляється, в інших державах це працює і дає відчутний результат. У той же час енергоспоживання України знаходиться на одному рівні з Фінляндією, де значно холодніший клімат. Якби нам євросоюзівську систему енергоменеджменту, можна було б зекономити 61% газу!

Ентузіазм європейців натикався на зневіру й песимізм українців. Навіть посварилися трохи. Бо дуже вже люблять браття-українці поскаржитися на менталітет, владу, нестачу грошей, погоду і т.д. І навіть ті, хто багато робить для підвищення енергоефективності, частіше говорять про проблеми та невдачі, ніж про здобутки й перемоги. А хто має рацію? Висловлюйте свої думки, ми відкриті до дискусії.

Віктор зосередився на конкретних порадах, що може зробити кожна людина, щоб зекономити ресурси та заощадити кошти. І виявилося, що при невеликих чи відносно невеликих вкладеннях можна добитися відчутної економії, стати незалежнішим і відповідальнішим.

Дивіться презентації, розбирайтеся й розвивайте власні можливості.

Презентація нашого ЄВС-волонтера Давида Фероче про використання газу в Україні і світі:

Практичні поради з енергозбереження в побуті від нашого гостя Віктора Ромашини:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.