«Земля – наш дім», «Ми всі живемо на одній планеті», «Давайте ж збережемо природу!» – доволі популістські заклики. Але хто з нас не замислювався, що це все ж таки правда? Розмови про зміни клімату стають все частішими. Аномальні зміни температур і урагани, проблеми з утилізацією сміття – не дають забути про навколишнє середовище й те, що людству хотілося б продовжити своє існування на Землі. А ціни на комунальні послуги все частіше змушують згадати про енергозбереження, відновлювальні джерела енергії та сталий розвиток.

img_1476

А ще тема цьогорічного Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Саме тому вирішили, що неділя, 5 листопада, найкращий час, щоб поговорити про те, як планувати та втілювати в життя екологічні акції/кампанії/плани. Тренерка, Юлія Пашківська, голова правління ГО «Еколтава»*, презентувала небайдужим кременчужанам методику складання планів дії й спонукала до розробки власних. Також на тренінгу був час на подивитися та обговорити «Історію речей»

https://www.youtube.com/watch?v=GxztA0lpDf8

та стрічку з колекції кіноклубу документального кіно про права людини, Docu/клубу, «Край електросміття». А скільки розмов було та дискусій!.. Про сортування, електронні відходи, надмірне споживання, про пластикові кульочки і активних продавчинь, які майже не залишають можливості покупцю відмовитися від кульочків, про торбинки, які можна використовувати замість кульочків, про будівельні відходи, й про багато всього іншого. Два плани дій було сформовано, натхнення отримано. Чекатимемо на дії 🙂

img_1455 img_1503

Потім ми вирішили, що не все так просто. І треба окремо попрацювати зі школами. Тому 6го листопада продовжилася співпраця з ГО Еколтава, і Микола Рябика, координатор проекту «ЧистоТак!», розповів школярам шести шкіл Кременчука про сортування сміття й особливості його сортування в школах. Школярі активно приймали участі в розмові про принципи сортування і переробки сміття, про можливі кроки, успішні приклади ініціатив.

img_1516

Сподіваємося, що кожний отримав свою порцію натхнення до активних дій на збереження нашої планети. Чи хоча б свого міста 🙂

*Еколтава – незалежне об’єднання експертів та екологічних активістів, створене в 2013 році. Базуються в Полтаві – діють по всій Україні. Допомагають будувати громади, в яких сміття сортується та переробляється, а енергія споживається ощадно.
Еколтава входить до міжнародних та всеукраїнських мереж ГО – CLEEN, Українська кліматична мережа, Let’s do it.
http://www.ekoltava.org/

img_1524

* * *

ХIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізується Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб».

Партнери фестивалю в Кременчуці:

Центральна бібліотека для дорослих, Управління освіти виконкому Кременчуцької міської ради, Олександрійський районний будинок культури, Центральна міська бібліотека м. Горішні плавні, Ресторан «Rockville» та  кав’ярня «Rock Kava», ГО «Громадське телебачення Світловодська», Безкоштовні курси української мови в Кременчуці, коворкінг-центр СтартUp.

img_1536 img_1508

More photos: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1513982652016225&type=3

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України