Літо майже закінчилося (календарне так точно 🙂 ). А це означає, що час розповісти Вам про молодіжний обмін, який відбувся в іспанській столиці, Мадриді, між 21 та 28 червня.

Проект “Youth Re-Action- DevelOping MedIa Literacy” зібрав разом 29 учасників з Іспанії, Литви, України та Грузії. Головною темою обміну стали медіа грамотність та критичне мислення. І це було спекотно! Більше деталей у відгуках наших учасників нижче.

Дарья Тарасова:

Если бы поездку в Мадрид надо было описать одним словом, вероятнее всего это было бы слово «неординарность». К счастью, обмены опытом редко бывают предсказуемыми, что влечет за собой долю непредсказуемого романтизма и легкого авантюризма. В Мадриде неординарного было много. В первую очередь, люди. Легкие, светлые, неглупые, что важно, и яркие. Развлечения. Кое-где, они казались, абсурдными, но приняв легкость бытия к этому быстро привыкаешь и начинаешь получать удовольствие. Если ко всему относиться с легкой долей сарказма, то вообще легко стать своим и найти международный контакт. Немного не хватило непосредственного историй по теме, ради которых мы все туда и поехали, так как те немногие, которые были, действительно приносили массу удовольствия и фана. Но, наверно, тут сработал принцип не переусердствуй, что, в общем-то, тоже гуд. Это было весело, познавательно и интересно. Вернувшись в Украину, словила себя на мысли, что скучаю. А это самый яркий показатель того, что было более, чем хорошо.

Ірина Горнєва:

Покращити свої скіли у медіаграмотності, поїхавши до Мадрида та ще й порівняти знання та досвід із тим, як то працює в Іспанії, Грузії та Литві – така можливість для мене стала реальністю завдяки молодіжним обмінам Еразмус+.

Важливість таких івентів зрозуміє кожен, хто хоче отримати досвід мандрівок за кордон, спілкування з однолітками з різних країн, вивчення культури, звичаїв та навіть традицій країн, відмінних від «Неньки».

Як відрізняти фейкові новини від справжніх та ще й створювати і те і інше самостійно, вигадати ЗМІ майбутнього та уявити світ без соцмереж – все це не просто неймовірно легко засвоюється, а ще й динамічно вписується у програму обміну.

Завдяки Еразмус+ та програмі обміну плани на майбутні мандрівки стають більш окресленими та реальними, адже ти розумієш, що є принаймні кілька чоловік, які чекають на тебе в Грузії та Литві, можеш запрошувати іспанців в гості, починаєш вивчати іспанську та вдосконалювати англійську.

Програма обміну в Іспанії, це той випадок, коли починаєш заздрити сама собі, бо твоїми провідниками по Мадриду стають не аудіогіди, а самі іспанці, з грузинської кухнею знайомлять самі грузини, а литовці розповідають про свій шакотіс та яблучний! сир.

Найбільшим мінусом таких подій та програм є те, що ти більше не належиш собі, тобі хочеться такого спілкування ще і ще, а життя розділяється на «до» і «після». І в тому «після проекту»  ти собі подобаєшся значно більше і відчуваєш сили діяти значно ефективніше і прогресивніше, знову і знову перериваєш інтернет у пошуках нових і нових  можливостей і неодмінно їх знаходиш.

Владислав Адамович:

Мій молодіжний обмін в Мадриді був абсолютно цікавим і важливим. Це залежало від людей, яких я зустрів там і від досвіду, який отримав.

Ця поїздка була сповнена яскравих емоцій. Кожна діяльність і екскурсії носили в собі багато корисних речей.

Я дуже радий, що провів тиждень у великій країні з чудовими людьми. Було весело, інформативно та цікаво. Культурний обмін був на високому рівні. Дізнався багато нового про Грузію, Естонію та Литву. Крім того, подружився з людьми з цих країн.

Повернувшись додому, зрозумів, що цей тиждень був наповненим важливим досвідом!

Анастасія Сидорова:

Мені пощастило бути частиною молодіжного обміну в країні моєї мрії, Іспанії. Сім днів пройшло в мить ока, але всі емоції і досвід… їх буде достатньо на наступні роки мого життя.  28 людей, зацікавлених в “Медіа-грамотності та критичному мисленні”, працювали разом, і я була приємно вражена, як взаємодіяли різні культури та менталітети. Кожна країна готувала надзвичайно творчі завдання. Наприклад, “зробити відео про засоби масової інформації для майбутнього покоління” або “сенсаційні новини в Ель-Ескоріалі”, які не були нудними, але просвітницькими. На мою думку, це те, що робить різницю між такими обмінами та простими лекціями. Ще одна річ, яка дуже мені сподобалася, була ініціатива кожного учасника та бажання зробити якісний проект.  Не секрет, що візуалізація є тим, як людина приймає інформацію. Ось чому ми зробили багато виступів, і тепер мені приємно переглянути їх і поділитися з іншими. Проте, крім освітньої частини, організатори обміну піклувалися про міжкультурне навчання та розваги, які для мене були неймовірними. Оскільки Іспанія – країна моєї мрії, я була в захваті побачивши нові місця в Сан-Лоренсо де Ель-Ескоріал: вулиці, наповнені квітами, горами, ресторанами, магазинами, супермаркетами. Найкраще місце, яке бачила у своєму житті, це The Royal Monastery of San Lorenzo de El Escorial. Величезна площа і королівська розкіш усюди лякає і надихає одночасно. Історія, здається, неймовірна, і кожна кімната доводить, що дива існують.

Поїздка в Мадрид була незабутньою, і я просто насолоджувалася кожною миттю там проведеною.  Якщо мене запитають, що мені найбільше сподобалося, без сумніву скажу – люди.  Вони настільки різні, але настільки відкриті, ввічливі та готові допомогти навіть іноземцям, які не знають мови. Їхня чесність шокувала мене у хорошому сенсі. На вулиці сидів чоловік і просив людей дати йому гроші на вино, тютюн та інші речі, і поважаючи його чесність, чоловіки та жінки давали йому кілька євро. Думаю, що це варте одного разу побачити, тому що ніяких слів не може пояснити це почуття. Я написала про моє враження в короткому вірші:

Моє corazon (серце) належить тобі,

Ти показав велич, людей, види,

Ти першим справив враження,

Ти став моєю єдиною пристрастю.

Я закохалася, як дитина

Невдовзі побачимося, омріяний…Мадрид.

О, і тепер я трохи знаю іспанську, тому з великою мотивацією продовжую розвивати свої навички.

Не варто думати, чи сподобався мені цей молодіжний обмін, чи ні, після того, як було сказано вище, але найголовніше і цінне залишається в кінці. У мене є нові друзі з Іспанії, Литви, Грузії, та навіть моєї рідної України. Я дуже вдячна, що кожен день і ніч дізнавалася щось нове про них та їхній спосіб життя, тому вони змінили мій. Ці люди були причиною того, що я ніколи не забуду ці 7 днів.

Маша Куцина:

Вже протягом достатньо довгого періоду часу я дуже хотіла поїхати подорожувати кудись не в Україну. Але, окрім цього, я ще й неймовірно обожнюю навчання, а особливо неформальне навчання.

І нарешті мені пощастило потрапити на молодіжний обмін з питань медіаграмотності в Іспанії. Раніше коли я бачила проекти від Ерасмус+ у Фейсбуці я дуже боялася туди подаватися через те, що вважала недостатнім свій рівень англійської (хоча приблизно 5 років тому брала участь у подібних проектах).

Але!!! Що я вам хочу сказати. Ніколи не бійтеся щось робити. Адже, якщо у вас й не вийде, ви нічого не втратите, а якщо вийде то й добре 🙂

Повернемося до навчання. Я нарешті наважилася подати заявку хоч на цей обмін, тому що його тема дуже тісно пов’язана з моєю професійною діяльністю – журналістикою.

Щодо самого обміну. Це була одна з найнеймовірніших та найпродуктивніших подорожей за останні роки. Хоча й мої колеги-журналісти були лише з України, обмінятися досвідом у сфері медіа вдалося J

Усі організовані активності були надзвичайно цікавими та корисними. Завдяки ним усі учасники обміну змогли зрозуміти особливості роботи медіа у різних країнах, особливо цьому сприяли міксовані інтернаціональні команди.

Сподіваюся, що колись у мене ще буде можливість потрапити на подібний обмін, щоб підвищити свої скіли, як у журналістиці, так і в англійській, і міжнародних відносинах.

Владислав Кіорсак:

Проект «Youth Re-Action- Developing Media Literacy» став для мене другим міжнародним проектом в рамках програми Erasmus +. Він був зовсім не схожий на попередній, але однозначно не менш крутий. На попередніх тренінгах я спілкувався з людьми, які брали участь у більш як двадцяти міжнародних проектах. Вони називали це «Еразмус залежністю». Я не міг до кінця зрозуміти їх, адже, по великому рахунку, всі активності так, чи інакше повторюються – однакові воркшопи, ігри, методи навчання. Але зараз я розумію, що кожен проект неповторний. Це різні країни, різні обставини і що найголовніше це різні люди. Саме люди творять простір, який не хочеться покидати.

Сім днів в затишному гірському містечку неподалік Мадриду проминули дуже швидко. Адже насичена програма містила не лише звичайні заняття, а також поїздки, екскурсії та багато інших цікавих активностей. Важливо, що таку актуальну тему як критичне мислення ми вивчали через неформальні методи освіти. На перший погляд може здатися, що ми отримуємо занадто мало теоретичної інформації, адже у нас майже не було традиційних лекцій, однак набагато важливішими є вправи, спрямовані на розвиток креативного мислення. Через такі креативні практичні завдання швидше приходить розуміння медіаграмотності та розвиваються насправді важливі навички, такі як вміння комунікувати, приймати нестандартні рішення тощо.

Завдяки прогулянкам вузькими вуличками  маленького містечка Сан Лоренсо дель Ескоріал я відчув атмосферу автентичної Європи, зрозумів менталітет іспанців та просто насолодився цим прекрасним місцем. Найважливіше те, що такі проекти дають значну кількість нових думок та змінюють спосіб мислення, ти починаєш задумуватися над тим, що раніше не зауважував і, з рештою, повертаєшся додому вже трошки іншою людиною.

Море вражень, новий досвід, розширення світогляду, численні пригоди, знайомство з новими культурами та людьми. Сподіваюся й надалі продовжувати свою неформальну освіту з проектами Еразмус.

Окремо дякуємо за адаптований переклад частини відгуків ЄВС-волонтерці Кароліні Ольшевській.

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України