У четвер було лише п’ять показів. Три з них відбувалися далеко від “дому” – нашого офісу та центру міста. Це був різний досвід і різні відстані, але загалом доволі приємні враження. Віримо, що глядачам та партнерам теж щось хороше запам’яталося.

Учні 8-10 класів у селі Млинок сусідньої Кіровоградської області дивилися фільм “Коли я чую спів птахів” разом з волонтеркою Європейської волонтерської служби Кароліною.

Після вступу про фестиваль і права людини та перегляду фільму модератор запитав, що побачили глядачі й відповіді записав на дошці. Поступово учні почали говорити що побачили, що для них було не очікуваним і не звичним. Вийшли на важливі речі – війна і діти, війна і біженці, спогади про дитинство, мрії про майбутнє. Почали говорити про цінність життя, батьків і батьківщини, однакове бажання щастя. обговорили значення рівності та гідності для цих дітей. Я розповів про історію прав людини та стосунки людини з державою.

Потім учні терзали Кароліну своїми питаннями про Польщу, поляків, їхні традиції і звичаї.

22го листопада Олександрію чекала спеціальна подія Мандрівного фестивалю – показ трьохгодинної стрічки американця Пола Вайзмена “Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека”. Олександрійська бібліотека зібрала бібліотекарів, студентів училища культури та експертів на показ. Разом з представницею Наукової бібліотеки ім. Чижевського, Оксаною Сергєєвою, регіональною координаторкою Українського центру культурних досліджень, Оксаною Мальченко, та волонтером Корпусу Миру, Максом Кушніром, глядачі говорили про свої бажання і мрії в стінах бібліотеки. Сподіваємося, що побачене і наплановане втілиться.

 

В той же час у віддаленій 10-й філії Кременчуцької бібліотеки аудиторія поважного віку дивилася “Проект “Бабця”. Попри хвилювання про те, що людям буде важко півтори години читати субтитри, всі глядачі додивилися фільм до кінця й доволі швидко навчилися миритися з незручністю одночасно читати й дивитися на екран. Ми знаємо, що запропонований до перегляду чай з цукерками дуже допоміг налаштуватися на перегляд і на обговорення :-). Говорили про родинні стосунки, про умови в будинках для літніх людей, про повагу та підтримку своїх рідних. Про вміння прощати образи, відпускати минуле й думати про життя, а не про смерть. Розходилися з позитивним настроєм і бажанням зустрітися ще.

Ввечері у Просторі Ідей дуже невелика аудиторія дивилася стрічку про сучасне рабство “Жінка в полоні”. Говорили про позицію жертви, про кризові центри, про те, куди звернутися за допомогою. На жаль, онлайн зв’язок з представницею Полтавського кризового центру для жінок, Оленою Чикуровою, був не дуже добрим. Техніка рулить цим фестивалем. Як так?

У «Рок-каві» дивилися фільм “Гірчиця в садах”. Найперша тема, яка виникла – патріотизм. Його різне трактування. Потім говорили про законність і повагу до людини. Звернули увагу на роль держави у дотриманні  ПЛ. Довго обговорювали можливості вибору для людини під час війни. Зійшлися на цінності різноманіття та важливості прийняття іншості. Було душевно.

Чекаємо вражень та емоцій наступного дня. Він буде доволі “шкільним”.

***

ХV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізується Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб».

Партнери фестивалю в Кременчуці:

Центральна міська бібліотека ім.М.Горького, Управління освіти виконкому Кременчуцької міської ради, Громадська організація «Ми», Олександрійський районний будинок культури, Олександрійська центральна міська бібліотека,

Міська дитяча бібліотека, м. Горішні Плавні, Ресторан «Rockville» та кав’ярня «Rock Kava», Кав’ярня «Color it espresso bar», ГО «Громадське ТБ Світловодська», Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД, Горішньоплавнівське бюро правової допомоги, Галерея «VashArt», Павлиська селищна громадська організація «Сакура», ГО YMCA Kremenchuk, Родинний центр «Лелека», Простір Ідей.

Організатори

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадська організація «Південь»

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

Партнери

Державне агентство України з питань кіно

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини

Кампанія проти дискримінації

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України