Перше коло тренінгів проекту «Справа. Вголос» в Кременчуці завершене

Різні групи, різні проблеми й бачення журналістики. Що спільного? Всі вони живуть в Кременчуці, або близько до того й прагнуть щось робити в цьому житті. Та чи готові? А ми, приймаючи рішення про долучення до міжнародного проекту з медіа-освіти “Справа. Вголос”, були дуже оптимістичні. Чи виправдаються наші оптимістичні очікування в кінці – побачимо. Наразі закінчилося тільки коло перших тренінгів для кременчуцьких школярів. 

Нарешті знайшлися всі чотири групи школярів, що братимуть участь у проекті з громадської журналістики. Вступний тренінг для останньої з них відбувся 13 листопада. Так уже склалося, що переважна більшість наших журналістів зі школи №31 – то дівчата, плюс один хлопець. Отож, журналіст у їх уявленні – то майже ідеальна людина: цілеспрямована, креативна, наполеглива, розумна та правдива. Вона багато спілкується з колегами й іншими людьми. Правда, довелося достатньо довго «витягувати» на усвідомлення, що ця людина ще й опрацьовує інформацію та ділиться нею з іншими.

Спробувавши попрацювати з різними джерелами інформації, школярі зрозуміли, що вони не завжди бувають достатньо обізнаними та інформативними. Тож доводиться обмірковувати та перевіряти отримані відомості, щоб не виявитися некомпетентними, або й смішними.

Список проблем, що турбують учасників, виявився достатньо довгим і різноманітним: нерозділене кохання, корупція та хабарництво, вибір професії, низька культура мовлення й відпочинку і багато іншого. Проаналізувавши теми на предмет їх важливості й нашої здатності щось змінити на краще, зупинилися на проблемі нетолерантності та приниження.

Очікуємо цікавого дослідження й ефективного проекту, результати яких будуть відображені в мультимах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.