У вересні розпочався 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Він відбувається у комбінованому форматі: онлайн — на платформі DOCUSPACE — та офлайн. 

В Кременчуці та навколишніх містах онлайн і офлайн покази та правоосвітні події триватимуть з 3го по 12те грудня.

Цьогорічна тема фестивалю «Повне одужання» присвячена праву людини на здоров’я. Сфокусуємося на роздумах про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас, наше суспільство, країну та світ. Заглибимося в проблеми системи охорони здоров’я, які оголила коронакриза, та будемо шукати шляхи до їхнього вирішення. Поговоримо про міфологію, що виникла через COVID-19, страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та про те, від яких прав людини довелося відмовитися в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне — як дійти до повного одужання?

Відкриватиме фестиваль офлайн (в Просторі Ідей (вул. Софіївська, 36Б)) і онлайн (Zoom) дискусія «Вакцинація під час пандемії. Чи є порушення прав людини?» 3го грудня о 17:00. Разом з Вікторією Петрук, юристкою громадської приймальні УГСПЛ та Анатолієм Котенком, директором Олексіївської школи будемо пробувати розібратися в правах людини та вакцинацією в часи пандемії.

Після дискусії відбудеться показ фільму «76 днів», який розповідає неймовірні історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії в китайському місті Ухань одразу після закриття міста на 76-денний локдаун в січні 2020 року.

Повний розклад показів, дискусій і інших подій (з описами) шукайте нижче

03.12.2021

17:00 – Дискусія «Вакцинація під час пандемії. Чи є порушення прав людини?» (офлайн і онлайн)

Тема вакцинації від COVID-19 є, напевно, найбільш обговорюваною в 2021 році. Черги, вакцинаційні сертифікати, примусова вакцинація, заборони та обмеження, фейки навколо вакцин та вакцинації, – кількість тем та можливостей для дискусій здаються невичерпними. Ми також хочемо порушити цю тему й поговорити з експертами та експертками про те, де правда? Як говорити з опонентами та опонентками? Особливо, якщо вони твої рідні та близькі. Як бути керівнику, якщо ти маєш наполягати на вакцинації?

Валерія Широкова — журналістка і ведуча радіо НВ (модераторка), Вікторія Петрук — юристка громадської приймальні УГСПЛ, Анатолій Котенко – директор Олексіївського опорного закладу загальної середньої освіти (Запорізька область).

18:00 – «76 днів», 93 (офлайн і онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

23 січня 2020 року Китай закрив місто Ухань, у якому проживає 11 мільйонів людей, для боротьби зі спалахом нової епідемії COVID-19. Знятий на передовій кризи — у чотирьох лікарнях, фільм «76 днів» розповідає неймовірні історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії: про жінку, яка марно благає востаннє попрощатися з батьком, про дідуся з деменцією, який шукає дороги додому, про пару, якій кортить побачити свою новонароджену дитину, та про медсестру, рішуче налаштовану повернути особисті речі сім’ям загиблих. Ці животрепетні й інтимні історії засвідчують смерть і переродження міста на 76-денному локдауні, а також людську стійкість у часи глибокої трагедії.

Реєстрація на показ та дискусію: https://forms.gle/hPEZFjGMpB7wmF4t5

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/663363368164634/

04.12.2021

13:00 – «Речі, на які ми не наважуємося» 75′, (офлайн і онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Артуро — підліток, який грається із безтурботними дітлахами в рідному селі, що на узбережжі. Коли насильницький інцидент, просякнутий агресивним мачизмом, порушує атмосферу ідилії, Артуро робить сміливий крок у напрямку камінґауту перед своїми батьками.
https://youtu.be/hPoFLqJ5S-4

 + Дискусія: Як наважитися на камінґ-аут і чи варто? (офлайн і онлайн)

ЛГБТКІ люди – вразлива група в Україні. Велика кількість представників та представниць ЛГБТКІ вимушені приховувати частину своєї ідентичності через норми суспільства. Когось можуть звільнити з роботи, не здати житла або навіть побити. Підлітки не хочуть говорити зі своїми батьками, бо бояться засудження та ігнору. Але ж у нас одне життя і кожний та кожна хотіли б прожити його в гармонії з собою, чи не так? Чи можемо ми підтримати представників/представниць ЛГБТКІ у “виході з шафи”? І чи їм варто робити цей крок?

Лариса Гориславець — журналістка (модераторка), Тіна Собко — ЛГБТ-активістка, правозахисниця, представниця Гендер Зед, Анастасія Єва Домані – транс активістка, виконавча директорка ГО Когорта, Олександра Козлова – учасниця студентського дослідження про висвітлення ЛГБТ в медіа

Реєстрація на показ та дискусію: https://forms.gle/Bkbf8Xveco3zr9e87

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/179696614302736/

17:00 – «Невидимі» 87′, (офлайн і онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Мелоді, Стелла і Люсія — жінки з трьох різних країн. Кожна має власні погляди на життя, і кожна вже народжувала. Фільм «Невидимі» розповідає їхні історії, які розкривають неоднозначну й заперечувану суспільством тему пологової травми. Показуючи справжні пологи, стрічка відкриває істинне обличчя травми та оприявнює невидиму для суспільства реальність і жінок, змушених мовчати через тиск оточення або медичного персоналу. Фільм відкриває простір для діалогу в суспільстві й доводить необхідність змін не лише у Словаччині, а й по всьому світі.
https://vimeo.com/390681834

 + розмова про безпечні пологи (офлайн і онлайн)

Порушення прав під час пологів – непроста й замовчувана суспільством тема. Фільм «Невидимі» – про історії трьох молодих жінок з різних країн, які мають досвід пологів. Кадрами зі справжніх пологів стрічка розкриває обличчя травми та проявляє невидиму для суспільства реальність.

Стрічка демонструється у межах Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» «Разом – за безпечні пологи!». Ми поділимося корисним знанням про те, де можна отримати допомогу у випадку порушення прав під час пологів.

Гості:

Євгенія Кубах – Експертка кампанії “Разом – за безпечні пологи!” – https://bezpechnipolohy.org.ua/

Сергій Багаліка Поліцейський у декреті, автор та ведучий рубрики #татоможевсе на «1+1»

Олена Орлова – доула (професійна помічниця в пологах), ведуча авторського курсу для вагітних «Колискова», консультантка з ГВ, мама двох синів.

Реєстрація на показ та дискусію: https://forms.gle/wbKbhR1s6nS9qAiD7

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/315881530134648

05.12.2021

13:00 – «Громадянин Біо» 95′, (офлайн) вул. Софіївська, 36Б

Глибоке занурення у підпільний світ біохакінгу й радикальної медицини. Четверо славнозвісних біохакерів описують свій досвід із суперечливим підприємцем Аароном Трейвіком перед його таємничою смертю і дозволяють зазирнути у маргінальний світ біопанків, які намагаються продовжити людське життя.

 + Дискусія: Біохакінг VS гомеопатія – як відчути різницю простій людині? (офлайн і онлайн)

Запрошені експерти/ експертки: Дар‘я Шишко та Анна Павловська, біохакерки, студентки-активістки з YANELAB, першої в Україні DIY-біолабораторії.

Реєстрація на показ та дискусію: https://forms.gle/waEvoscpfe96tugX6

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/274413361168210

17:00 – «Колектив» 109′, (офлайн) вул. Софіївська, 36Б

У 2015 році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран. Лікар закликає команду журналістів розслідувати цю справу. Журналісти крок за кроком розкривають масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.

 + Дискусія: Моніторинг закупівель в медичній сфері як спроба зберегти здоров’я собі та близьким (онлайн і офлайн)

Запрошені експерти/ експертки: Поліна Колганова (ГО Інститут аналітики та адвокації), Тетяна Донченко (газета “Кременчуцький телеграф”), Лариса Гориславець (журналістка-розслідувачка).

Реєстрація на показ та дискусію: https://forms.gle/SuRfwJydRLk9ygKaA

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/642820297088953

06.12.2021

16:00 – «Пранкнули» 21′, (онлайн) Zoom

ФБ подія і реєстрація: https://www.facebook.com/events/441773247582645

18:00 – «Малий Самді» 75′, (офлайн і онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Дам’єн Самді — працьовитий чоловік, турботливий син і дбайливий бойфренд. А ще він більшу частину життя бореться із наркозалежністю, покладаючись на незмінну підтримку матері. «Малий Самді» — універсальний і життєствердний портрет людини, яка змагається зі своїми демонами.
https://youtu.be/8sJAtl_K5yY

Реєстрація на показ та дискусію з експерткою, яка працює з наркозалежними: https://forms.gle/jDiaTxCqLC7Zycfv5

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/3005209443070188

07.12.2021

18:00 – «Кріт» 84′, (офлайн + онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Родина занепокоєна, як їхній матері живеться в будинку для літніх людей. Приватний детектив Ромуло наймає 83-річного Серхіо, який оселяється в установі і стає агентом під прикриттям — «кротом». Серхіо намагається не відступати від свого завдання, дедалі більше залучаючись у життя інших пенсіонерів.

Реєстрація на кінопоказ з обговоренням: https://forms.gle/BdSJ2DcJKWR5BQxg7

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/1077622863004973

08.12.2021

15:00 – Дискусія: Молодіжні центри і здоров’я: щось більше ніж не вживати алкоголь і тютюн?, онлайн-подія.

Останні декілька років молодіжні центри в Україні стають головними реалізаторами молодіжної політики. Вони мають великий вплив на молодь та громаду, в якій працюють. В Україні функціонують понад 250 молодіжних центрів, і велика кількість з них працюють з темою здорового способу життя. Але як його розуміють в кожному з центрів? Як молодіжні центри можуть сприяти поширенню правдивої інформації про вакцинацію? Як інформувати про клініки дружні до молоді? Як ненудно інформувати про ВІЛ, туберкульоз, гепатит, небажані вагітності та гідні пологи? Поговоримо про те, яким чином молодіжні центри можуть сприяти поширенню ідеї підтримувати здоров’я серед молоді.

Олена Подобєд-Франківська — Голова Асоціації молодіжних центрів України (модераторка), Тетяна Кущук — креівниця молодіжного центру «М-Формація» (м.Бердичів), Ярослав Храпський – Керівник національного пластового вишкільного центру (м.Буча), Жанна Харківська – голова правління Громадської організації МИР, регіональна координаторка всеукраїнської компанії «Молодь вільна від куріння». Сертифікована тренерка з теми «Формування здорового способу життя молоді» (м.Харків).

Реєстрація на дискусію: https://forms.gle/AdZwN9Ga35Z6akUq8

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/437691261042292/

09.12.2021

10:00 – «Мій інший син» 11′, (онлайн) Zoom

ФБ подія і реєстрація: https://www.facebook.com/events/642588293770638/

15:00 – Дискусія: Чому секс-просвіта справа не тільки блогерів?, онлайн-подія.

«Сексуальна освіта» – дуже популярний британський серіал. Однак в Україні сексуальна освіта майже відсутня. Просвітою для дітей та дорослих переважно займаються психологині та блогерки. Не всі люди в Україні навіть готові вимовити слово “секс” вголос. Сексуальну освіту вважають “не на часі” та навіть табуйованою, тому часто у школах відмовляються її викладати. Через незнання базової інформації в цій темі існує безліч стереотипів, фейків та упереджень. Тож спробуємо разом розібратися що там і як з сексуальною освітою, і як її зробити можливою в українських школах.

Ольга Кукула – мама, лікарка, тренерка зі статевого виховання, тьюторка в проекті «Здоров’я без сорому» від ГО «Дівчата» і ЮНІСЕФ (модераторка), Олеся Рудаченко — соціальний педагог в навчально-виховному комплексі міста Миргорода. Проводить заняття для підлітків щодо сексуальної безпеки.

Реєстрація на дискусію: https://forms.gle/m4A7FqXNKmmgSGj17

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/291684849630810/

10.12.2021

12:00 – Квест для школярів про права дитини. Реєстрація: https://forms.gle/JEZYPcj2cuYbq6aY6

Повага до людської гідності, рівність, свобода та верховенство права – базові права людини. Запрошуємо долучитися до квесту й краще розібратися в основах та принципах прав людини. Квест відбудеться у гібридному форматі (офлайн і онлайн) та передбачатиме 6-8 завдань. Учасники та учасниці працюватимуть у командах від 2 до 5 людей. Спілкуватися будемо через Телеграм. На виконання завдань учасники матимуть 50 хвилин. Для їх виконання можна не виходити зі школи. Передбачені перегляд відео, знімання інтерв’ю, читання матеріалів про інклюзію, дослідження власної школи на доступність. Запрошуємо долучитись до квесту молодь віком від 14 років.

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/1123257054877956/

18:00 – «Пранкнули» 21′, (офлайн + онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Онлайн-гравці описують свої труднощі зі «свотінгом» — небезпечною для життя формою кібернасильства, яка завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.

Реєстрація на кінопоказ з обговоренням:  https://forms.gle/3cHHG5wDLeGmaivv7

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/1319342358495425/

18:00 – «Кріт» 84′, (офлайн) ГО МИ, вул. Приходька, 119

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/482650336407265/

11.12.2021

13:00 – «Мій інший син» 11′, (офлайн і онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Іноді з синами виходить точнісінько як із малюнками: вони виявляються геть не такими, як ви уявляли. Саме це трапилось із Ґусті. Батькові доведеться пройти шлях від здивування і заперечення до безумовної любові до новонародженого сина, у якого виявлять синдром Дауна.

 + Дискусія: «Де працюють люди з аутизмом?». Дискусія про соціальне життя підлітків та дорослих з розладами аутистичного спектру та іншими ментальними порушеннями (офлайн і онлайн)

Тема інвалідності – одна з табуйованих в українському суспільстві. Тільки у 2021 році Україна схвалила Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Попереду ще багато роботи на рівні держави, ініціатив та особистостей. Ми ж хочемо поговорити про підлітків та дорослих з ментальними порушеннями. Наразі існують дитячі центри, які допомагають розвивати когнітивні функції дітей з ментальними порушеннями, якось втілюється Національна стратегія розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки, створюються ініціативи при бібліотеках та громадських організаціях. Але як соціалізуються, розважаються та де працюють підлітки та дорослі з розладами аутистичного спектру? Які у них перспективи жити повним, насиченим життям?

Ганна Заремба-Косович, кандидатка соціологічних наук, наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, співробітниця Меморіального музею «Територія терору» (модераторка), Галина Штогрин— керівниця центру для молоді з ментальною інвалідністю «Майстерня Мрії» (м.Львів), Юлія Бойко – Емаус. Центр підтримки людей з особливими потребами (м.Львів), Світлана Горєва, голова ГО «Особлива майстерня».

Реєстрація на кінопоказ та дискусію: https://forms.gle/DKdVVoQGNZmuPHc77

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/217536560406056/

17:00 – «Щось прекрасне лишилося позаду» 88′, (офлайн і онлайн) вул. Софіївська, 36Б, Zoom

Консультаційний центр «Добре горе» у Нью-Джерсі пропонує цілісний підхід до жалоби. Режисерка Катріне Філп розповідає ніжну й інтимну історію про життя кількох дітей, які недавно втратили батьків. Аби впоратись зі своїм горем, вони мають прожити сум зі щирістю, сміливістю, гумором і любов’ю. У фільмі «Щось прекрасне лишилося позаду» учні стають нашими вчителями у пошуках кращих способів справлятися з втратою.

https://youtu.be/X_1FmBrrXR8
Реєстрація на кінопоказ з обговоренням:  https://forms.gle/rPZJbWBSkYM5avR19

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/271081578412811/

18:00 – «Колектив» 109′, (офлайн) ГО МИ, вул. Приходька, 119.

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/439755467688986/

12.12.2021

14:00, 15:00, 16:00, 17:00 – Жива бібліотека, онлайн-подія.

Жива Бібліотека – це спроба відкрити шлях до кращого розуміння відмінностей між людьми, що забезпечує існування багатого й відкритого суспільства. Основна ідея “живої бібліотеки” у тому, що замість книг тут виступають люди. Всі ми різні й маємо власний життєвий досвід та цікаві історії, але декого суспільство вирізняє через їхню “відмінність” від загальної більшості. Цей захід має допомогти нам зрозуміти й усвідомити, звідки виникають стереотипи, наскільки часто вони є відображенням наших внутрішніх страхів, браку інформації та невпевненості, аніж реальності. Особливістю цією нашої бібліотеки є те, що вона буде онлайновою, а книжки говоритимуть про різні аспекти здоров’я.

Серед «книжок», які можна буде почитати: наркозалежна жінка, молода людина з ВІЛ, людина, яка живе з психічним розладом, люди з інвалідністю.

ФБ подія і реєстрація: https://www.facebook.com/events/295387955813848/

18:00 – «Мій інший син» 11′, «Пранкнули» 21′, (офлайн) ГО МИ, вул. Приходька, 119.

ФБ подія: https://www.facebook.com/events/444832360373577/

Побачимося на фестивалі!

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України