2020й рік не тішив молодь можливостями міжнародних освітніх подорожей, а от в 21му все трохи змінилося на краще.

Серпень 2021 року нам запам’ятається молодіжним обміном «Я не вірю у відьом, але у Вальдеоррасі вони є» в іспанській Галісії. 30 молодих людей з України, Іспанії, Естонії, Вірменії, Туреччини, Боснії та Герцеговини та Чехії досліджували гендерні та культурні стереотипи, історії, легенди та оповідки, власні ідентичності та древню римську золоту копальню Лас-Медулас. За тиждень в маленькому іспанському селі Каруседо окрім всього вище перерахованого ми встигли створити магічні історії та спробувати їх змінити, знайшли нових друзів і отримали купу вражень. Про що більше читайте у відгуках нижче.

Влад:

«Це був мій перший проект по молодіжному обміну, і він грандіозно перевернув моє уявлення про самого себе. Перед участю я був впевнений, що я не надто комунікативна персона, яка боїться публічних виступів. Через один тиждень в колі 30+ людей з різних країн я зрозумів що я помилявся. Надзвичайно доброзичлива атмосфера проекту дозволила відкити себе з інших, невідомих для себе сторін. Було неймовірно багато можливостей прокачати свої софт-скіли (такі як робота в команді, наприклад), одночасно відкриваючи для себе нову країну. Сонячна Іспанія, неймовірні люди з 7 країн, та різноманітні заходи кожного дня. Це було просто незабутньо, я впевнений учать в такому проекті можуте змінити чійсь світогляд, або навіть життя.»

Юлія:

«Зараз, під час пандемії, я так хотіла познайомитися з новими людьми та побачити нові країнами що мені було байдуже навіть на тему проекту. Було дійсно чудово, що організаторам вдалося зібрати всіх разом у такій прекрасній країні, щоб нарешті поспілкуватися з новими людьми офлайн. Це велика цінність в даний час. Все інше було також чудово – дивовижна (але така спекотна) Іспанія, захоплюючі гірські пейзажі та цікаві заходи щодня. Проект мені дуже сподобався, було справді круто.»

Ірина:

«Для мене цей молодіжний обмін був не зовсім про відьом, а скоріше про те, що кожна людина вірить у щось своє і це її приватна справа. Віра в різні ірраціональні явища комусь дає мотивацію і впевненість у невидимій підтримці, комусь – відчуття спокою. І це дуже цікаво, а особливо у взаємозв’язку з різними регіональними та культурними контекстами. Дуже ціннісним був досвід постковідного офлайн формату, адже ми всі відвикли взаємодіяти і моментами відчувались чудернацькі емоції: тривога, страх, обережність в буденних моментах. Криза групової динаміки наступила зовсім не посередині проекту, як це найчастіше буває на таких заходах, а значно раніше. Ми відвикли і ще не знаємо як жити цю нову реальність.

Як для людини, яка працює в молодіжній політиці мені було цікаво поспілкуватися з колегами з інших країн і доповнити свої знання тим, а як же в їхніх країнах уряд підтримує молоду людину. А ще було декілька нових тренерських вправ, які мені кортить застосувати в своїй роботі (наприклад, про відьомське озеро). В культурному і ментальному зрізі моїм найбільшим тренером був момент під час одного з культурних вечорів, коли чітко, сміливо, впевнено прозвучала фраза «Сараєво живе, Сараєво відбудовано». В цей момент я відчула як по моїй спині пробігся табун мурашок і я не зовсім зрозуміла саму себе, свою реакцію та емоції. Щодо технічних характеристик організації події, то цей обмін ще раз запевнив мене в тому, що насправді для якісної роботи з молоддю не завжди потрібні лакшері готелі, вишуканий сервіс чи багато роздаткових матеріалів, мерчика. Захід просто на траві з кріслами і папером, ручками може бути в мільйон разів цікавіший та ефективніший по змісту, аніж той, що ідеально підготовлений по формі.

Місце проведення, час і погодні умови теж сприяли тому, щоб повністю розчинитися в людях, моментах, спілкуватися і навпаки мовчати. Загальна картинка ніби казала «все гаразд, все буде гаразд, довкола стільки всього симпатичного!» Компетенція, яку я найбільше прокачала – потреба слухати, перепитувати, перепитувати вдруге, уточнювати, і якщо треба, то перепитати і в третє, бо ми всі ну страшенно по-різному говоримо про одні і ті ж речі».

Liked it? Take a second to support us on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України