Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» починає проект «ТОП чесних декларацій Полтавщини». Команда проекту планує зібрати паперові декларації чиновників із міст обласного підпорядкування – Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Лубни, Миргород, Гадяч. Далі цей «стартовий» пакет документів буде звірено із держреєстрами, а для більш повної картини стилю життя посадовця активісти спробують зібрати дані із соцмереж та інших джерел інформації. Але головне – активісти звірять «паперові» декларації із новими, електронними, внесеними у державний реєстр Е-декларування. Тривалість проекту: жовтень,2016 – березень,2017.

Хто має шанс потрапити у ТОП? Чиновники і посадовці, хто у першу чергу має подати електронні декларації у 2016 році. Таким чином, у коло осіб моінторингу увійдуть міські голови, секретарі міськрад, прокурор області та міські прокурори, керівництво теруправлінь поліції, фіскальної служби, керівництво Полтавської ОДА та Полтавської облради.

Ініціатори проекту запрошують до співпраці усіх зацікавлених осіб з метою створити в Полтавській області команду активістів-антикорупціонерів. Участь у проекті – на волонтерських засадах, але поточні витрати на реєстри, запити тощо буде відшкодовано. Таким чином, учасники проекту зможуть отримати практичні навички написання запитів, роботи із держреєстрами, аналізу даних.  Журналісти, які долучаться до проекту, матимуть доступ до унікального контенту для своїх видань. Додаткові бонуси до кропіткої роботи над деклараціями – компанія однодумців, навчальні вебінари, консультування у фахівців, одноденний семінар у Полтаві та виїзні зустрічі у містах обласного підпорядкування. У кінці проекту заплановано презентацію видання «ТОП чесних декларацій» та спільний навчальний семінар для громадських активістів і чиновників з питання електронного декларування.

Якщо хочете долучитися до проекту – заповність анкету.

https://docs.google.com/forms/d/1cggu17-t7QdvQ07Rknq4t4Negj1fhOFFrDoxHd6gKBI/viewform?edit_requested=true


Із планом діяльності можна познайомитися ТУТ

https://docs.google.com/document/d/1LsYbkAlVVecsgkDssa-jRGyGiLmkB6fK_iYXyW69nBA/edit

Контактна особа – Лариса Гориславець, larysakor@gmail.com

З червня 2015 року Лариса Гориславець із кременчуцькими волонтерами збирає декларації посадовців. За цей час активісти сформували архів декларацій посадовців, депутатів міськради минулого скликання і нового. Причому, важливим вони вважають не лише кінцевий результат – отримання та моніторинг декларації, а сам процес доступу до інформації, адже багато посадовців вороже реагують на запитання: “Поясніть походження ваших доходів? Назвіть, хто зробив вам подарунок, задекларований минулого року?” Таким чином, боротьба за відкритість і прозорість влади триває. Лариса Гориславець коментує свою зацікавленість у новому проекті  – “ТОП чесних декларацій”:

– Чому я вже два роки збираю декларації посадовців Кременчука? Бо я щиро вірю, що ніщо не зміниться ні на зернину, доки МИ не почнемо ЩОСЬ РОБИТИ прямо тут, у своєму будинку, вулиці, школі, лікарні. Я вибрала декларації для того, щоб у Кременчуці вважалося нормою: твоя зарплата із бюджету? (тобто гроші платників податків)? – покажи декларацію. Це лише один пунктик із антикорупційних законів. Я займатимуся ним, а вам пропоную на вибір:

* Хочете моніторити декларації? Приєднуйтеся до мене, у найближчі півроку попрацюємо із деклараціями посадовців Полтавщини. Плануємо зібрати старі паперові і порівняти їх із новими, електронними.
*Хочете дізнатися, як користуватися відкритими реєстрами і знаходити земельні ділянки, нерухомість, авто? Теж – велкам до нас.

* Ви займаєтеся бізнесом, але вас дуже цікавить питання: чому хтось має замовлення за бюджетні гроші, а ви – ні? Хто саме? На яких умовах?
*Ви не займаєтеся бізнесом і вас цікавить питання: я сплатив податки, а що натомість отримав?

Я теж не знаю відповіді на багато із цих запитань. Але я точно знаю, що маю право на відповідь. А ще я маю бажання і запас енергії, який, сподіваюся, поповниться завдяки підтримці однодумців.

Вебінар можна переглянути тут:

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України