Варфоломій Ванот / Bartłomiej Wanot фот. Олексій Братенков

Добрий день! Мене звати Варфоломій, я з м. Сєм’яновіце-Шльонське, що в Верхній Сілезії (Республіка Польща). Це невелике місто, колишнє шахтарське поселення, тому я виріс між старими шахтами та териконами. Я закінчив Інститут філософії СУ в Катовицях.

Три роки тому я вперше почув українську мову і щиро в неї закохався. З цього часу я часто бував в Україні, цікавився її культурою, відвідав її мальовничі куточки, а завершенням цього шляху є моє річне волонтерство, яке дозволяє мені повністю зануритися в українському середовищі.

Мене дуже цікавлять іноземні мови і мовознавство взагалі, включно з соціолінгвістикою, розвитком мов тощо; особливо захоплююся слов’янськими мовами, з яких п’ятьма вільно володію. Крім того для мене, як для сілезця, дуже важливими є історія, культура та мова моєї батьківшини.

В рамках волонтерства я б хотів поширити свої зацікавлення щодо мов. Поки що веду заняття польської мови, але збираємо теж групу на курс сілезької мови та культури або загальнослов’янської інтеркомпрегенсії (взаєморозуміння).

До Кременчука приїхав в жовтні – літаком до Києва і звідти маршруткою. Раніше «гуляв» Кременчуком тільки завдяки Google Street View.) Мої перші враження були дуже позитивними – місто не велике, але є тут все, що мені подобається. Є гарний парк, чудовий Дніпро (в якому, на жал, я ще не встиг покупатися), компактний центр, заклади зі смачною їжею, а передусім чудові люди.

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України