З життя волонтера – Твоя країна

З життя волонтера – Твоя країна

Європейське волонтерство – це можливість не тільки працювати з місцевою спільнотою в місті проживання, але й покататися по країні. Цією можливістю я залюбки користуюся – іноді рушаю кудись один, іноді з кимось, а час від часу вдається потрапити на якийсь організований проект. І дуже заздрю Україні, що серед різних програм мобільності молоді, вона має й такий чудовий рух як Твоя країна.

Цей рух, започаткований ФРІ-шниками у 2014 році є мережею візитів у різних куточках України. Будь-який колектив може організувати такий візит у своєму місті, запросити інших та протягом декількох днів (як правило – вихідних) показати їм місто своїми очима. Я дізнався про існування Твоєї країни ще в минулому році, коли жив у Сілезії. Швиденько подався на перший можливий візит і так потрапив на три кльові дні в Житомир (відгук тут). Вже після переїзду в Україну я зміг взяти участь ще в двох візитах: перший у м. Південне (Харківська область), другий у Суми. І можу впевнено сказати, що взагалі не шкодую.

Міста Південне (про яке, на певно, більшість українців ніколи не чула) та Суми привітали учасників неймовірним теплом (незважаючи на листопад/грудень на дворі), а організатори прикладали всіх зусиль для того, щоб показати нам свої міста місто якомога цікавішими. У Сумах я, наприклад, вперше катався на роликах, вперше знімався у професійній фотостудії. Що ще? Я мав можливість читати новини в міському телебаченні, послухати пізнавальні розкази та сумські легенду від екскурсовода та поради про автостоп та подорожі від мандрівників, пограти в професіональну мафію, насолоджуватися красивою музикою на концерті двох чуваків (назву гурту я забув), трішки потусити, а вранці відвідати заброшений завод. І це все за три дні в Сумах (а я, на певно, дещо й забув).

Звучить заманливо? Ідея Твоєї країни мені сподобалася так сильно, що й я хотів долучитися до організації візиту. Та не я один, знайшлося більше кременчучан, які хотіли показати наше місто іншим. Передусім Інна, яка очолила координацію візиту та незрозумілими мені силами змогла порішати все – знайти багато цікавинок, нафандрейзити, знайти  зацікавлених підприємців та пропіарити весь захід. Таким чином 25-го серпня наші учасники (13 осіб з усієї України) почали знайомство з Кременчуком. Що саме в нас відбувалося, не писатиму (хоча робили ми багато – гралися в аквапарку, вчилися готувати грузинський хачапурі, танцювали ірландські танці та ще багаааато іншого, але про те можна почитати в ЗМІ  та в відгуках учасників), можу лише сказати, що неймовірно приємно було бачити задоволення в очах людей, що вперше в житті були в нашому місті. І сподіваємося, що, повернувшися до дому, розповідатимуть своїм друзям, як класно провели час у Кременчуці. А згодом – організуватимуть візити в своїх містах.

Вас, дорогі кременчучани, заохочую до того, щоб подаватися на участь у цих візитах. Усі деталі можна знайти на сторінці руху в Facebook (саме зараз триває набір на візити в Кам’янець-Подільський, Чернівці, Одесу, Долину, Черкаси, Миколаїв, Харків, Вінницю, Хмельницький… і цей список постійно росте)) Серйозно, варто. Я, завдяки візитам Твоєї країни, відчуваю, що ця країна (хоча в принципі не моя) дійсно якоюсь мірою стає моєю.

За підтримку щиро дякуємо:

 • Марині Мельничук, яка провела для учасників майстерклас з аквагриму
 • Аквапарку Polo-City за розвагу в воді та на гірках
 • Ресторану “Ивушки”, що нагодував нас смачною піцею
 • Оксані Бойко та Євгену Бергеру за пізнавальну екскурсію Кременчуком
 • Кременчуцькому музеї історії авіації та космонавтики та його директору Анатолію Бишенку за цікаві розповіді
 • Кременчуцькій команді клубу військово-історичної реконструкції “Ritter” на чолі з Костянтином Мачикином
 • Справжній грузинській пекарні “Пурі“, у якій провели майстерклас з вироблення хачапурі
 • Гуртові Freigeist за красиву ірландську музику
 • Наталії Огиєнко, яка навчила нас європейським танцям
 • Павлу Фед за захоплюючий Triada Fire Show на березі Дніпра
 • Максіму Зверобо та його команді за створення незабутньої джемової атмосфери на ватрі

З відгуків наших учасників:

Про перший день:

Дуже легко отримати задоволення від кожної дрібниці, що відбувалася тут. Почалося з міні-квесту на вокзалі ще увечері четверга, продовжилося оригінальним командотворенням зранку першого дня. І цього би дійсно вже могло бути достатньо, але для нас була складена неймовірно насичена і зрівноважена за часом програма. Вже після тімбілдингу ми потрапили на крутий майстер-клас із аквагриму від Марини Мельничук, і це стало першим дзвіночком для моїх подальших висновків про те, що у Кременчуці живе дуже багато талановитих людей, які є свого роду живою пам’яткою міста.

А далі аквапарк. Дякуючи аквапарку Polo-City я відчув себе наче на курорті біля моря, чого цього літа так бракувало. І майже усі мої друзі по візиту не раз згадували ту смачну піцу, яка була подарована нам рестораним комплексом «Ивушки» опісля.
А після цього (це ще перший день продовжується, хехе), за класикою, ми знайомимося з містом. Але в якій формі! Це тандем Оксани Бойко – не просто екскурсовода, а талановитої художниці, яка зафіксувала на полотні усі мальовничі місця Кременчука та Євгена Бергера – живої енциклопедії, людини, якій позаздрив би Шелдон Купер із своєю ейдетичною пам’яттю. Доторкнувшись до історії Кременчука та його сучасності, ми отримали листівки із тими самими замальовками міста. Одна з них, сподіваюся, долетить до Нікополя.

(Олександр Крюшин, весь відгук тут)

Про другий день:

Ви ж знаєте, на кожному візиті є щось особливе, всі вони різні, але їх єднають теплі  серця людей, котрі люблять своє місто та хочуть показати його іншим….
Те відчуття, коли після візиту хочеться всіх обіймати, яке й досі не пройшло, коли хотілось затримати мить і ще бути там, в Кременчуку…

Кременчуцький музей космонавтики та авіації. Захопливо слухала розповіді засновника, директора музею Анатолія Бишенка. Цей чоловік справді живе мезейом, дивує те наскільки велику увагу він приділяє історії кожної людини, яку роль вони відіграли у Великій вітчизняній війні, наскільки розповіді торкнулись струн моєї душі, ніби переживаєш трагедію тих людей сам, знову ж таки нагадує – потрібно шанувати нашу історію, гордитись людьми, хоч доволі сумний період. Далі парк з красивим ландшафтним дизайном квітів, проходиш мимо цієї краси і просто хочеться насолоджеватись, ніби смакути, якісь страву. Майстер клас з фехтування, насправді думала нам дадуть по шпазі чи то по спеціальній палці і ми будем битись один з одним (дубасити), але все досить на професійному рівні6 ознайомили з правилами, надали шлеп ( було прикольно, тепер знаю як почувається собака в наморднику). Потім власноруч готували хачапурі (там дізналась що воно таке) і чим відрізняється від кубдарі (ніби хачапурі, але з м*ясом). Поївши за події мали йти за прислів*ям «После плотного обеда за законом Архимеда…», але нічого подібного, ми пішли танцювати ірландські танці, було дико весело, дякую гурту Freigeist за музичний супровід! Посиденьки біля ватри коли ти лежиш на покривалі, з одного боку грають інструментальну музику з іншого грають в чудернацьку гру, пишу це така ностальгія розбирає.
Також захопливе фаєр-шоу від Pavlo Fed. Закінчився вечір традиційною релаксією)

(Богдана Минько, весь відгук тут)

Про третій день:

Кар’єр, Парк і Гонг Миру, мова Tokipona, прогулянка Крюківським мостом — другим за аварійністю у світі (!), теплі розмови, розкриття таємного друга в закинутому атмосферному літньому театрі. Справжній колорит міста! Ось яким має бути відпочинок на вихідних — у подорожі, серед українців зі всієї країни, у жартах, іграх, у навчанні, майстер-класах, знайомствах, історії, прогулянках, тисячах світлин, у морі незабутніх вражень!
🔸 Збалансовано, гармонійно, спокійно, дружньо, цікаво, захопливо, пізнавально, рухливо, креативно, радісно, тепло…
І мало сказати тут щире «дякую!».
І мало навіть передати все це словами.

(Юлія Мороз, весь відгук тут)

Пам'ятник Шевченку
Пам’ятник Шевченку
Майстерклас з Аквагриму
Майстерклас з Аквагриму від Марини Мельничук
Майстерклас з фехтування
Майстерклас з фехтування від Ritter
Майстерклас з хачапурі
Майстерклас з хачапурі у “Пурі”
Командотворення
Командотворення
Аквапарк Polo-City
Аквапарк Polo-City
МейлАрт від Оксани Бойко
МейлАрт від Оксани Бойко
Гри на пляжі
Гри на пляжі
Скеля-реєстр підчас екскурсії
Скеля-реєстр підчас екскурсії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.