Маніпуляції в ЗМІ, критичне мислення та журналістська етика дуже актуальні теми для обговорення в сучасному світі. Особливо для молоді, яка хоче почувати себе впевненіше у сьогоденні. Тож протягом молодіжного обміну “Media VS Critical Thinking- Improving Literacy”, який відбувся між 29 серпня та 5 вересня 2018го року в грузинському містечку Руставі, молодь з п’яти країн дискутувала саме не ці теми і ще трохи більше. Молоді болгари, грузини, датчане, іспанці та українці досліджували сучасний медійний простір, грузинську та інші культури, містечко Руставі, фейкові новини, творили дружні відносини й купу відео, щоденні новини, аудіо-інтерв’ю, пракикували створення фейків для кращого їх розпізнавання та факт-чекінгу, молодіжні проекти на різні важливі для молоді теми. Протягом цього тижня молодь відвідала місцевий теле- та радіо-канал, а також незалежну інституцію, яка займається питаннями журналістської етики.

Більше вражень від наших учасників:

Максим Андрієвський:

В кінці серпня я приймав участь у молодіжному обміні “Media VS Critical Thinking- Improving Literacy”, який проходив у Руставі, Грузія. Проект був присвячений медіаграмотності і критичному ставленню до ЗМІ. Цей тиждень був одим із кращих у 2018! Ця подія зібрала разом 35 людей з Грузії, України, Болгарії, Іспанії та Данії. Вивчати людей і культури інших країн завжди захоплююче, навіть не відвідуючи ці країни! Протягом проекту ми проводили обговорення та воркшопи по нашій темі, я отримав багато нових знань, які буду використовувати у подальшому в своєму житті. Мені дуже сподобалося що у нас було багато часу щоб побачити Грузію. Руставі і Тбілісі – красиві старі міста, сповнені історією і неймовірною атмосферою. Ну і традиційна грузинська гостинність – це було вперше, коли я перебував за кордоном і забув, що я не вдома! Дякую всім людям, які зробили цей незабутній проект реальністю!!!

Перший випуск щоденних новин:

Ганна Верес:

Проект, який ми відвідали у сонячній та гостинній Грузії, полягав у обговоренні питань медіа та критичного мислення. Усього за кілька днів ми отримали безліч інформації та практики. Найцікавішим було те, що програму готували самі учасники – це внесло національний колорит у тренінгові сесії. Цей час, проведений з неймовірно цікавими людьми, був безцінним. Дякую за натхнення й надалі розвиватися у цій сфері!

Другий випуск щоденних новин:

Сашко Чермних:

Цей проект для мене був не першим молодіжним обміном у житті, проте – першим настільки добре організованим! Саме у Грузії не було чогось такого, про що б не подумали організатори: від місця проживання до підтримки дружньої атмосфери. Завжди відчувається досвід і небайдужість приймаючої команди.

Програма обміну написана дуже добре. Не відчувалося перенасичення інформацією і завжди було цікаво. Ми встигли обговорити різні теми: стереотипи, функції і значення медія у нашому житті, фейкові новини та інше. Мені дуже сподобалося, що кожна країна зробила свій внесок у проведення зайнять. Кожна національна команда була відповідальга за певний день і певну тему, тому ще перед самим проектом ми могли підготуватися і відчувати себе більш комфортно на самому проекті. Дуже гармонійно в програму вписалися навчальні поїздки. Ми відвідали місцевий теле- та радіоканал TV4.GE, де познайомилися із працівниками та подивилися на процес роботи, та Асоціацію журналістів Грузії, де займаються розглядом та оцінкою спірних журналістських робіт.

Це був один із тих проектів, де доводилося спати по 3-4 години на добу, але я би ніколи про це не пошкодував, адже він познайомив мене з людьми, що зробили ті 10 днів у Грузії цікавими та насиченими. І я би був вдячний долі, якщо б побачив їх ще у житті.

Третій випуск щоденних новин:

Таїсія Жебрик:

Чому ви мусите брати участь?

Молодіжні обміни сповнені неймовірних моментів.

Люди, яких ви зустрінете на обмінах наповнять ваше життя щастям та незабутніми спогадами. Молодіжні обміни завжди наповнені новими речами. Перше, це люди, яких ви зустрічаєте. Різні країни зустрічаються в одному місці, й це місце стає найбільш різноманітним і живучим. Тому що кожна людина привносить свої традиції та поведінку. Ви маєте можливість спілкуватися з людьми з різних країн про їхній стиль життя, звички та буденність. Це все маю свою специфіку від країни до країни, від людини до людини. Й це захоплює.

Якщо ви хочете дослідити цей світ, та побоюєтеся, але хочете бути відкритими до світу, ви просто мусити брати участь в молодіжних обмінах! Це зробить вас більш відкритим. І додатково підвищите свій рівень англійської. Це буде ваша найбільша й найкрутіша практика англійської. Ви говоритимите  англійською 24/7 й коли повернетеся додому, зрозумієте що ви дійсно МОЖЕТЕ говорити англійською без проблем.

 

Хочете досліджувати нові країни?.. Робіть це! Існує мільйон можливостей взяти участь в проектах. Вам просто потрібно знайти об’яву, подати заявку, чекати затвердження вашої кандидатури і насолоджуватися!

Кожна країна має свою «родзинку» – досліджуйте світ, беріть участь у проектах!

Khrystyna Krushelnytska:

Христина Крушельницька

Нащо воно тобі треба?

Якщо неформальна освіта, нові місця та зустрічі з цікавими людьми зі спільними інтересами  – не просто слова для тебе, тоді Ерасмус+ дасть тобі змогу поєднати це все та багато іншого в одному місці. Беручи участь в проектах, ти зможеш навчатися та водночас добряче відпочити. Зможеш поділитися своєю культурою та ознайомитися з досі невідомими. Зможеш зустріти людей, які радо продовжать з тобою спілкування навіть після закінчення проекту. І, що не менш важливо, ти матимеш можливість не тільки набратися нового досвіду, а й поділитися власним. Уяви, як це чудово – бачити перед собою людину з жагою в очах! З жагою до нових знань, до твого досвіду чи до твоєї рідної культури. Якщо читаючи це, твоє серце почало битися частіше, а мозок вже складає спосок речей, які потрібно взяти з собою – тоді так. Воно тобі треба. Але якщо ти звик до спокійного неактивного життя, що включає в себе тільки навчання\роботу, м’яке ліжечко та відпустку у форматі «все включено», а жага до нового в ньому відсутня – тоді ні. Тобі мимо.

Більше фото і відео на FB-сторінці: https://www.facebook.com/InoChange/

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України