Тренінги, кінопокази, Жива бібліотека та виставка карикатур – у Кременчуці розпочинається Docudays UA

За рік наша країна дуже змінилася. Може й не так, як ми очікували на початку революції, та все ж. Але така штука, як права людини лишаються незмінними. Тож прийшов час поговорити про права людини, їхні порушення й, звісно, про таке поняття як «людська гідність» мовою кіно. В Кременчуці вчетверте розпочинається Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Про це вголос заявили організатори фестивалю в нашому місті на сьогоднішній прес-конференції, яка відбулася в одній з фестивальних локацій – Просторі Ідей. На прес-конференції окрім кременчуцьких організаторів та модераторів обговорень була присутня нова координаторка правозахисної програми Docudays UA – Надія Чушак. Говорили про вже проведені право-освітні заходи, доречність фестивалю, його тематику, актуальність фестивальних фільмів й розвиток Мандрівного фестивалю в нашому місті. Також була анонсована програма кінопоказів фестивалю та спеціальні заходи в його рамках, яких цьогоріч немало. Минулих вихідних (8-9 листопада) в нашому місті відбувся тренінг з прав людини (тренером виступав представник відомої в Україні мережі «Розуміємо права людини» – Олександр Войтенко). 15го та 16го листопада планується тренінг з форум-театру, який проведе відома українська правозахисниця Олександра Дворецька. Форум-театр – це методика інтерактивної роботи з вирішення соціальних проблем за допомогою акторів-неакторів та роботи з аудиторією. А в суботу, 22го листопада, відбудеться спілкування з цікавими людьми у доволі новому для Кременчука форматі «Жива бібліотека». Цей формат передбачає наявність людей-книжок, які є експертами у певних питаннях і мають на собі «ярлики», через які часто дискримінуються у суспільстві. Планується присутність таких книжок: представник ЛГБТ-спільноти, екс-ув’язнений, екс-міліціонер, представники мусульманської спільноти, греко-католик, учасниця руху «Фемен».

Розпочне цьогорічний Мандрівний фестиваль у Кременчуці стрічка «Євромайдан. Чорновий монтаж» 17го листопада о 18:00. Планується скайп-зустріч з авторами стрічки після перегляду. У рамках фестивалю вечірні кіносеанси відбуватимуться щодня з 17 по 23 листопада о 18-й годині в Просторі Ідей (Чапаєва, 36Б). Денні покази пройдуть в КрНУ та бібліотеках міста (див. розклад). А в суботу о 20:00 організатори запрошують на ніч документального кіно. Завершить фестивальні дні недільний показ фільму російської режисерки Дар’ї Хльосткіної «Останній лімузин». Заводська тематика фільму буде близька кременчужанам й буде можливість обговорити фільм з його автором (завдяки новітнім технологіям, інтернет і скайп – форева). Також в рамках фестивалю відбудуться закриті покази в деяких навчальних закладах міста (таких як ВПУ № 6, Гімназія № 5, Професійний ліцей імені Макаренка). Хочеться зазначити, що цьогоріч Кременчук вперше повезе документальне кіно в Комсомольськ та Олександрію.

Також організатори презентували виставку карикатур від Інституту світової політики «Є краща сторона Європи!» й запрошують переглянути її (тобто, виставку) й прийняти участь у фестивальних заходах.

* * *

ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізуєтьсяКременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський Клуб» спільно з Управлінням культури і туризму виконкому Кременчуцької міської ради, Центральною бібліотекою для дорослих імені О.М.Горького, Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського, Олександрійським районним будинком культури, Олександрійським училищем культури, Кіноклубом «Відкрий очі», Центральною публічною бібліотекою для дорослих, м. Комсомольськ, громадською організацією «Центр розвитку дитини і сім’ї «Родіс».

11 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції.

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.

Організатори фестивалю Docudays UA: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.