24-25 січня 2015 року у Чернігові відбувся  Всеукраїнський форум «Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад» організований мережею  «Громадські ініціативи України» разом з партнерами.

На участь в Форумі подали свої заявки близько 300 представників  громадських організацій з усієї України. Шляхом конкурсного відбору до участі в заході були запрошені 100 осіб.   В цьому році Форум відбувся вже вдруге і зібрав  представників   локальних громадських організацій з невеликих міст та сіл нашої країни.

Відкрився Форум панельною дискусією про роль і місце громадських організацій в новій Україні за участі Мартини Міхалік з Фонду Освіта для демократії(Варшава) та Андрія Когута – представника Української національної платформи Форуму громадянського суспільства східного партнерства(Київ).

Простір Форуму був  спланований як великий комунікаційний майданчик,  тож робота  учасників продовжилася в тематичних групах де кожен міг виказати свою думку за напрямками: волонтерський рух в Україні, роль громадських організацій у реформах на місцевому рівні та зміни системи влади, розвиток неформальної освіти та участі НГО у міжсекторальній співпраці.

Форум вмістив в себе  14 майстер – класів  на яких самі учасники ділилися своїм практичним досвідом реалізації проектів у найрізноманітніших сферах громадського життя. Можна виділити кілька блоків майстер-класів  – це ініціативи покликані на вирішення проблем громадянського протистояння, нові методи освіти, участь громадян у політиці на місцевому рівні, громадянська журналістика та розвиток громад.

Під час вечірньої програми учасники форуму говорили про Крим. Як зараз живеться кримчанам, що лишилися на півострові? які проблеми в тих, хто виїхав? І головне – що можуть зробити громадські діячі з різних куточків України, щоб підтримати звязки з Кримом?  Центр “Топ-Кая” та мистецька агенція АртПоле навели приклади простих ініціатив – стенди та круглі столи у бібліотеках Олександрійсього району, день кримчанина в Рівному, збірка кримсько-кіровоградської поезії, підбірки інтерв’ю з переселенцями в Дніпропетровську, фотовиставки, інші культурні та мистецькі події, присвячені Криму.

Частина учасників форуму зголосилися продовжувати або започатковувати подібні ініціативи та долучатися таким чином до певернення та інтеграції півострова.

Другий день Форуму був присвячений  презентаціям. Спочатку представники   фондів та донорських організацій презентували які можливості відкриваються перед НГО цього року. Зокрема були  представлені програми Фонду «Освіта для демократії», Європейського фонду демократії, Фонду «Відродження» та Європейського Молодіжного парламенту.

А пізніше вже громадські організації презентували свої   друковані видання на тему змін в місцевих громадах, адвокаційних кампаній в містах, екологічні та дитячі видання.

Однією з «родзинок» Форуму стало  відзначення та нагородження дипломами  і цінними призами переможців всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘14». В цьому році ними стали:

  • В номінації краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища – Благодійний Фонд “Щаслива лапа”  з ініціативою  «Прилаштування безпритульних собак».
  • В номінації краща ініціатива у сфері волонтерстваТеплицький районний спортивно-туристичний клуб «Оріон» (Вінницька область)  з ініціативою «Зробимо у дитячому садочку казку»
  • В номінації краща ініціатива у сфері в сфері захисту та представлення інтересів Євромайдан SOS —  з ініціативоюЄвромайдан SOS
  • В номінації краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю  – штаб учнівського самоуправління ГО «Комфорт» при Доманівській ЗОШ №2 з ініціативою «Твори добро».
  • В номінації краща ініціатива у сфері місцевого розвитку  Вознесенська міська громадська організація «Агентство економічного розвитку»  з ініціативою «Створення Револьверного фонду підтримки ОСББ та ЖБК»
  • В номінації краща ініціатива у сфері культури Центр інформаційних досліджень «Меридіан»  з ініціативою «Пасхальний десант».

Крім того журі конкурсу, що працювало по окремих номінаціях, визначило спеціальні відзнаки для таких ініціатив:

  • «Культурна родина – читаюча дитина!» – Корюківська міська молодіжна громадська організація «Альтернатива»;
  • «Біблотека як платформа для культурного розвитку сільської молоді» – БРО ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку»
  • «Арт-Вітамін» – Благодійний Фонд «Забота»

Контакти: Юрій Степанець, тел. 0679607264, vinmonp@gmail.com

Слідкуйте за новинами на ngonetwork.org.ua/ та www.facebook.com/ngonetwork.org.ua

Форум відбувся в рамках проекту «Підтримка громадських ініціатив України», який реалізується Мережею «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного фонду в підтримку демократії.

***

Більш детально з діяльністю Мережі «Громадські ініціативи України» можна ознайомитись за посиланням: http://ngonetwork.org.ua/

Liked it? Take a second to support olesus on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України