«Революція гідності» – проект під такою назвою діє в Кременчуці. Його ініціатори збирають свідчення очевидців Майдану, розповіді та враження. Провести таку роботу запропоновано учнівській та студентській молоді. Організатори вважають, що це допоможе юним українцям об’єктивно оцінити політичні процеси в країні, та й дорослим не завадить іще раз зусібіч поглянути на ті драматичні події, що почалися з мирного студентського Євромайдану.

Ідея проекту «Революція гідності» народилася в серпні, коли громадські активісти Кременчука зібралися на захід у рамках програми «AlternED» від Громадського об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб». Організатором виступила Юлія Билина – журналіст з Кременчука, яка і сама була активною учасницею Кременчуцького Майдану.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • Через кілька років Майдан стане історією. Подивіться, яким емоційним та ідеологічним епіцентром країни він був лише рік тому, а зараз все сприймається вже не так. Тому, я вважаю, так необхідно занотувати свідчення з перших вуст. Записати не тільки події, а й думки, переживання, відчуття людей. Що в ті дні вело усіх нас на Майдан? Чому ми відчули такий поклик? – розповідає про свій задум Юлія Билина.

Сама вона вже підготувала кілька інтерв’ю із кременчужанами – учасниками Майдану. Наприклад, сестер Валентину і Людмилу Коломієць та їх сім’ї можна назвати прикладом того, як Майдан і наступні події назавжди змінили життя – одні родичі сестер Коломієць ізольовані у Симферополі, а інші – жителі Макіївки – виїхали на Житомирщину.

Юлія Билина говорить, що проект «Революція гідності» був анонсований для молоді Кременчука, пройшла зустріч із юними кореспондентами шкіл. Планується, що протягом лютого-березня продовжиться робота над проектом, а в квітні завершиться збір свідчень.

  • Я запрошую усіх бажаючих долучитися до проекту, у нас немає вікових обмежень або вимог щодо професіоналізму авторів. Головна мета – записати історії людей, а значить – зберегти якусь частинку історії Кременчука, народної пам’яті.

 

Вам цікаво, що напишуть в шкільних підручниках про Майдан? У Кременчуці вирішили не чекати, а писати. Учні і студенти Кременчука впишуть сторінки в історію міста. Зокрема, молодь звертається до подій Кременчуцького Майдану і збирає свідчення очевидців. Ця робота проходить в рамках проекту «Революція гідності». Хочете стати автором? Вам є що розповісти? Долучайтеся до проекту, який організувала журналістка з Кременчука Юлія Билина в рамках програми AlternED від Громадського об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб».

Liked it? Take a second to support olesus on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України