Warning: The magic method cb_p6_core::__wakeup() must have public visibility in /home/prosti02/prostir.org.ua/www/wp-content/plugins/patron-button-and-widgets-by-codebard/index.php on line 81
Що навесні актуально для села? Права людини і громадська журналістика! - Простір

Представники КІПЦ «Європейський клуб» провели треніг «Маю право» у сільській школі Глобинського району. Учасниками стали учні 9-10 класів.

Здавалося б, тема прав людини для сучасних школярів – не нова. Але проблема в тому, що за статтями декларації діти не бачать конкретних життєвих ситуацій, де мають місце порушення прав людини. Для більшості школярів права людини асоціюються із навчальним предметом «Право», а значить – із підручниками, домашніми завданнями, вимогами учителів, тобто, з негативними аспектами, що аж ніяк не спонукають дітей цікавитися законами, розуміти їх цінність для громадян, зрештою, користуватися ними для захисту своїх інтересів.
Таким чином, волонтери «Європейського клубу» поставили собі за мету обговорити із учнями основоположні статті Декларації, якомога більше наблизивши їх до реалій життя дітей.
Більше того, учасникам було запропоновано розглянути Декларацію як явище, що постійно змінюється та вимагає коректив, змоделювати майбутні статті, які можуть бути внесені до декларації. На думку організаторів тренінгу, такі небанальні завдання спонукали учасників розмірковувати, аналізувати, співставляти, прогнозувати.


Перша частина тренінгу «Маю право» була присвячена правам людини, а друга – громадській журналістиці. Тут було багато відкриттів і для учасників, і для модераторів. Школярі активно висловлювали свою точку зору з питань права на приватність, безпеки в Інтернеті тощо.
Наступна зустріч учасників буде присвячена створенню підкастів для Інтернет-радіо.

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України