О 10-20 ранку  зустрічаємо маршрутку, шо привезла учасників нашого альтернативного «еко ПІкніку», народ висипається з автобуса і мої очі стають все кругліші – нас аж двадцять вісім людей з торбами, карематами, казанками і хтось навіть з барабаном. Долаємо буремний, інакше не назвеш, шлях і ось ми на місці. Знаходимо затишну галявину в густому прохолодному лісі, розкладаємо торби, стелимо покривала, як то заведено робити у таких випадках.  Коротеньке вступне слово, всіх вітаємо, оголошуємо поставлені цілі і нагадуємо про техніку безпеки. Щоб ніхто не нудьгував і почувався корисним, робимо гендерний розподіл обов’язків: хлопцям шукати дрова – тут все просто, дівчатам різати овочі – а тут головне не проґавити і вчасно сказати: «Стоп!», бо поки розводився вогонь, вони вже встигли нарізати баклажанів, кабачків і перцю буквально ціле відро!

PicMonkey Collage

Далі я майже не відходив від казана, а народ почав активно самоорганізовуватись: тилові трударі з завидною швидкістю і завзяттям видавали порції продуктів для смаження. Після залунала музика флейти і шкварчання картоплі в олії. Відкрилися нові музикальні таланти і одразу отримали поради для подальшого розвитку. Пиляння дров неочікувано виявилось для присутніх цікавою забавою, особливо для дівчат і найменших учасників.Кожна нова страва, кожна нова порція почергово викликали репліки численних дегустаторів: «Ось це найсмачніше!».

PicMonkey Collage

 

До всього запланованого меню юні експериментатори захотіли додати чіпси з моркви і баклажани фрі, а  потім з радістю з’їли результат своїх ідей. Періодично до нас долучалися нові люди, і під кінець загальна кількість учасників стала майже сорок чоловік (сподіваюсь, майбутні наші освітні заходи будуть користуватися такою ж популярністю). Було багато питань і пропозицій; учасники ділилися досвідом та порадами приготування тих чи інших страв. Всі бажаючи винесли для себе новий досвід, а ми зрозуміли, що цілі, які ставили перед собою, а саме: продемонструвати альтернативи як можна весело і корисно провести час без алкоголю і м’яса, навчити новим цікавим рецептам – досягнуті.

Наш смачний  майстер-клас включав в себе приготування таких страв:

  • Картопля по-домашньому у фритюрі
  • Картопля-фрі
  • Чіпси картопляні і морквяні
  • Смажені житні сухарі зі спеціями
  • Сир у фритюрі
  • Овочі гриль (кабачки, баклажани, перець, кукурудза)
  • Мариновані печериці гриль
  • Хліб, печений на шампурах

0 15-20 наша зустріч закінчилась, втомлені і продимлені, але щасливі і ситі учасники пікніка вирушили додому. А численні подяки і захопливі відгуки ми отримували до півночі. Тож, в свою чергу, і ми дякуємо всім за участь.

Захід відбувся в рамках проекту «AlternEd. Альтернативна освіта для ініціатив соціальних змін на місцевому рівні». Проект реалізує Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» за підтримки ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОНДУ ДЕМОКРАТІЇ

https://www.democracyendowment.eu

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України