Сьогодні були покази В рамках Мандрівного не тільки в Кременчуці, а ще і в Олександрії та Горішніх Плавнях.

img_8353

В Олександрії 4й курс правознавців Політехнічного коледжу дивилися історію київської футболістки зі стрічки «Домашні ігри». Обговорення почалося достатньо мляво. Але потім цей процес було важко зупинити: «Всьо, нє отвічайте! Ато ми ніколи звідси не підем!». Почалося все з обговорення теми жіночого футболу. Для когось було справжнім відкриттям, що таке є. Виявилося, що серед аудиторії з умовною чисельною гендерною рівністю, не було жодної дівчини, яка має знайомих, які б грали у футбол чи самі хоч колись грали у футбол. Дехто з дівчат казав, що це сильно травматичний вид спорту і дівчатам не прийнято таким займатися, що «дєвочка должна буть красівою». І далі полетіло… Дискусії про те, що таке «женствєнность» (бо так кажуть у нас в Центральній Україні), чому дєвочка не може буть «босяком», що можна пробачить дєвочці, чого не пробачають пацану. Про доступ до можливостей хлопців та дівчат. Пробували розібратися з поняттям прав людини, визначенням людини, порівняти права людини та права громадянина, і , звісно, не обійшлося без обов’язків людських. А ще мені розказали про закони моралі і етики. І що права у всіх різні, бо закони різні (закони моралі і етики, ну ви зрозуміли).

img_8359

У школі №2 документальне кіно дивилися найвитриваліші на 8-му (!) уроці. Таких відчайдухів виявилося трохи більше десятка. Жартуючи, діти зізналися, що хотіли втекти додому, на жаль, не вдалося, але це їх не засмутило. Що? Фестиваль? Міжнародний? Про права людини? Школярі з інтересом вислухали вступне слово і почали дивитися кіно «Між іншим». У фільмі чотири частини, кожна з яких – окрема розповідь українських мігранток про їх  досвід у чужій країні. Після першої частини зробили паузу, щоб поділитися враженнями. Глядачі почувалися розслаблено і з бажанням обговорювали кіно, хоча все-таки давалося взнаки, що діти втомилися за 7 уроків. Але здаватися не стали. Після другої частини знову пауза – і новий етап обговорення. Так поступово дійшли до кінця і навіть забули про втому, розходитися не поспішали і з задоволенням залишилися фотографуватися на фоні офіційного сайту про фестиваль.

img_8505

Екватор цьогорічного фестивалю проходили в кременчуцькій міській бібліотеці. Майбутні слюсарі з ПТУ №22 дивилися та обговорювали «Щоденник». Хлопці не дуже звикли говорити про себе та друзів, але байдужими не залишилися. Зійшлися на думці, що прагнути стати відомим та розповісти цілому світу про свої переживання для когось цілком нормально. Самі ж зізналися, що неготові до надмірної відкритості. Погодилися з героєм фільму у його розумінні школи та навчання як вимушеної необхідності. Але разом з бібліотекарками та викладачкою переконували мене, що проблеми 14-річних для них не такі вже актуальні. Нашим глядачам бо вже по 18 рочків.

img_8502

«Роквілль» увечері здивував багатолюдністю, але більшість відвідувачів фільмами не надто цікавилися. На екран поглядали мимохіть, поміж власними розмовами. «Спеціальних» глядачів було спочатку двоє, до кінця стало п’ятеро. У тісному дружньому колі переглядали стрічки про підлітків: «Альфредо» і «Рок-н-рольники». Техніка якийсь час відмовлялася задовольняти глядацький інтерес, але врешті все склалося. Альфредо поспівчували, що став не чемпіоном, а здобув лише бронзу. Поговорили, які виклики несуть рання слава та дитячі здобутки. «Рок-н-рольники» сподобалися нам музикою й завзятістю хлопців-музикантів, а ще привернула увагу велика кількість глядачів на концерті не надто відомої підліткової групи. Подумали, як багато тем можна було б обговорювати під перегляд обох фільмів, і постановили просити переглянуті сьогодні фільми для докуклубу. Мажорним завершенням вечора стало відзначення Дня подяки рестораном та частування смачнючою індичкою 🙂

Текст: Світлана Овчаренко, Лариса Гориславець, Альона Глазкова

Фото: Олеся Мусієнко, Альона Глазкова

Організатор фестивалю в Кременчуці:

Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб”

Партнери фестивалю:

Центральна бібліотека для дорослих,

Управління освіти виконкому Кременчуцької міської ради,

Олександрійський районний будинок культури,

Центральна міська бібліотека для дорослих, м. Горішні Плавні,

Ресторан «Rockville» та кав’ярня «Rock Kava»,

ГО «Громадське ТБ Світловодська»,

Безкоштовні курси української мови в Кременчуці

Простір Ідей

Liked it? Take a second to support olesus on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України