Неділя – чудовий день для розмов. Жіночих чи чоловічих? – Людських! Упіймала себе на думці, що вирази «жіноча розмова» і «чоловіча розмова» мають зовсім різне значення й по-різному сприймаються.

Жінки балакучі, в розмовах переймаються хатніми справами, дітьми та своєю зовнішністю.

або:

Чоловіки небагатослівні, виважені й надто зайняті для балачок. Можуть одним вагомим словом передати більше інформації, ніж безкінечне жіноче цокотіння.

Здається, дехто досі так вважає. Але не недільні гості Простору ідей. Їх було немало: більше двох десятків жінок і дівчат та двоє хлопців. Говорили наживо і скайпом про реальні й вигадані відмінності між чоловіками й жінками.

Для когось стало відкриттям, що в шкільних підручниках жінки згадуються в десятки разів рідше, ніж чоловіки. Хтось ніколи не замислювався, що в освіті та бюрократичному апараті органів місцевого самоврядування переважну більшість працюючих складають жінки, а переважну більшість керівних посад обіймають чоловіки. Мало хто був готовий визнати, що бар’єри існують лише в головах, наполягаючи на відмінностях у будові тіла, фізичній силі та витривалості. Були суперечки та незгоди, але було агресії й несприйняття. Більше чотирьох годин спілкування не залишили байдужими та надихнули дізнаватися більше. Розповідали про себе, ділилися інформацією про можливості, дивували й мотивували до змін наші спікерки:

  • Ганна Заремба-Косович, кандидатка соціологічних наук (м.Львів), про гендерні стереотипи та дослідження муніципалітетів на предмет гендерної нерівності.
  • Вікторія Кулініч, Олена Марусіна, менеджерки ІТ-проектів, про дівчат та жінок в ІТ.  Вікторія Яковлєва, група WTM  (Women Techmakers) у Кременчуці.
  • Світлана Овчаренко, тренерка, активістка, про антидискримінаційну експертизу шкільних підручників.
  • Аліса Бажукова, чемпіонка світу з кікбоксингу та 15-разова чемпіонка України з кікбоксингу та таїландського боксу, Іра Філінська, бронзова призерка чемпіонату України зі штовхання ядра, про спорт і дівчат.
  • Оля Павленко,  засновниця і керівниця студії мистецтв “Кольорово”, викладачка, художниця.
  • Представниці центру зайнятості, про можливості працевлаштування для жінок в Кременчуці.

На жаль, техніка відмовилася надати можливість зв’язку з журналісткою і феміністкою Надією Труш. Але ми впевнені, що душею вона була з нами :-).

Якщо є потреба/бажання/можливість говорити ще, більше і частіше – наш простір до ваших послуг. І не забувайте приходити на фестивальні перегляди. Фільми цього разу, як власне й завжди, душевні й змістовні.

 

 

 

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від alena

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України