Що відбувалося з нами і світом за ці 2 роки? Які задуми вдалося реалізувати, а що відкладено до кращих часів або видозмінено? Читайте в річному звіті й пригадуйте разом з нами. А якщо ми досі не маємо спільних спогадів, – це чудова нагода приєднатися до нашої команди й зробити щось разом!

2020й рік стане назавжди особливим для цілої планети, України, нас як особистостей та організації. Він розділив світ на до та після: офлайн та онлайн, світ обнімашок та обережних “рукостискань” ліктями. Тож хочемо поділитися здобутками, втратами, перемогами та зрадами (на наш суб’єктивний погляд) за 2020 та 2021 роки.

За 2 роки ми залучили 1 441 455 гривень фінансування.

830 233 грн було залучено в 2020 році. Найбільші донори – Український культурний фонд та програма Еразмус+.

611 222 грн залучено в 2021 році. Найбільший донор – Еразмус+ .

Почнемо з 2020!

До карантину в 2020 ми встигли взяти участь в молодіжному обміні “Think before you drink. Prevention”, який відбувся в січні на Кіпрі. Говорили про зловживання алкоголем серед молоді, наслідки цього зловживання та як ми можемо на то вплинути. Відгуки тут

А в лютому двоє наших представниць встигли ще взяти участь в міжнародному тренінгу “Intergenerational” в кантабрійському Сантандері на півночі Іспанії. Там міжнародна спільнота говорила про філософію і реальність старіння, сприйняття цього явища соціумом і обговорювали соціальну політику країн. Враження ось. Ми навіть встигли поділитися враженнями з клієнт(к)ами кременчуцьких терцентрів і задуматися над співпрацею. Аж тут настав локдаун.

Після оголошення карантину наші міжнародні волонтери теж опинилися в соціальній ізоляції. Намагаючись не зійти з розуму, вони організовували онлайн заняття розмовного клубу англійської та польської мов, пробували робити онлайнові ігрові вечори. Поки не пороз’їзжджалися по домівках живими й здоровими.

В серпні вони допомагали організувати та проводити мандрівну виставку світлин з програм Erasmus+ Молодь та Європейський корпус солідарності. Кременчук став одним із шести міст України, який приймав мандрівну фотовиставку. До неї увійшли 40 світлин з проєктів Erasmus+ Молодь та Європейський корпус солідарності. Знімки збирали серед українських громадських організацій і молоді, яка брала участь у програмах Європейського Союзу.

Це була, напевно, наймасовіша подія того року – літо й послаблення карантинних обмежень тому посприяли. Ми зібрали різних учасників та учасниць програм для молоді від Еразмус+, Європейського корпусу солідарності і не тільки. Говорили про можливості, роздивлялися фотки, грали музику, грали в ігри, готували десерти, вчилися фоткати на плівку. Більше світлин тут

А тут ще й відео.

І ще в цей незабутній рік ми продовжували відправляти українських волонтерів та волонтерок до Польщі, Литви й Болгарії. Щоправда, довелося відмінити короткотерміновий волонтерський проєкт та короткі обміни/тренінги, бо не ясно було з карантинами, тестами, локальними локдаунами й іншими новаціями, до яких ніхто не був готовим.

Події в ПІ

До карантину в просторі тривали розмовні курси англійської, німецької та польської мов, щотижневі понеділкові ігрові вечори та кінопокази щоп’ятниці.

Ми встигли поділитися історіями власних невдач за 2019 рік (тоді ми ще не знали, що готує нам 2020-й, інакше стримались би:-) ).

Разом з постійними партнерами Kinolife distribution ми долучилися до найбільш провокаційного кінофестивалю короткого метру “ШОК-Shorts” та “Best Erotic Shorts”. А ще повчилися робити фото на плівку та проявляти ту плівку потім.

Ми продовжували кінопокази влітку, зробили декілька вуличних показів, продовжували роботу нашого DOCUclub’у та показали декілька документальних стрічок про права людини й поговорили про них. А ще отримали відзнаку, як кращий DOCUclub України 2019 року. Також почали співпрацювати з міським відділом пробації, й зробили декілька спільних кінопоказів з обговореннями.

Ще одна докарантинна колаборація – продовження співпраці з Teenergizer та підготовка ВИЧеринки, яка планувалася на осінь. Можливо, ця осінь колись і настане :-).   

Проєкти:

LGBT+ talks.

Цей проєкт – це серія інтерв’ю з освітянами, психологинями, представниками та представницями ЛГБТКІ+ спільноти, народним депутатом, який ініціював законопроект про заборону пропаганди гомосексуальності. Також це серія ілюстрацій-листівок до кожної з розмов та десять порад школам, які хочуть розвивати повагу до різноманіття.

Всі матеріали зібрані ось тут

В цьому проєкті ми хотіли звернути увагу на розвиток толерантності до ЛГБТКІ+ спільноти, руйнування стереотипів та зменшення напруженості в суспільстві через роботу з вчителями/вчительками, директорами/директорками шкіл.

Skills Lab: успішна кар’єра. WOW-форум.

В цьому році ми реалізували безкоштовну програму з набуття і відпрацювання м’яких навичок (критичне мислення, тайм-менеджмент, креативність та управління проектами й трохи більше!) з професіоналами своєї справи.

Програма тривала онлайн 1,5 місяці та включала в себе:

– 8 інтерактивних занять з розвитку 10 навичок майбутнього;

– унікальні блокноти та брошури з планування кар’єри;

– інтегрований відео-курс лекцій від провідних компаній;

– практичні майстер-класи від HR;

– креативні челенджі та вправи на формування навичок.

Серед наших експерток і експертів були представники громадських організацій, представниці компаній Данон та Рейкарц, Укрсиббанку та Приватбанку, молодіжна працівниця.

А перед зануренням у програму ми встигли провести WOW-форум про роботу під час пандемії: як її знайти та не втратити. Говорили з директоркою хлібзаводу, HRницями, SMM-ницями, копірайтеркою, літературним агентом, ілюстраторкою, художницею і власницею сімейної справи, проєктною менеджеркою в ІТ.

Багато наговорили про роботу онлайн та офлайн, вплив пандемії на ситуацію з роботою. Наші учасниці писали, що проєкт допоміг їм краще зрозуміти себе та впевненіше почуватися на ринку праці попри всі проблеми. 

Мухобойка!

2020-й рік нам назавжди запам’ятається появою нашого нового медійного проєкту – каналу стьобу, сатири та сюрреалізму “Мухобойка”.

Ця відеотворчість з’явилася як реакція на муніципальну газету “Кременчуцькі новини”, яку було профінансовано в обсязі більше 9 млн грн з міського бюджету. Видання, що прославляє роботу комунальних служб, мера та одного з народних депутатів, зʼявилося в обхід законодавства про роздержавлення преси, порушуючи тендерні процедури та правила здорового глузду.

Канал, що аналізує зміст та сутність провладного видання: https://tinyurl.com/25fwttdz

А підтримати нас та нашу відеотворчість копійкою можна на Patreon: https://www.patreon.com/european_club

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Кременчуці – 2020

Ми неймовірно нервували при плануванні фестивалю, адже вперше проводили його в гібридному форматі: частина заходів була виключно онлайн, частина – виключно офлайн, а частина – онлайн і офлайн водночас.

Цього року ми вперше робили онлайнові дискусії, які були об’єднані спільною темою прав дитини та дорослішання, але стосувалися різних її аспектів. Вдалося поспілкуватися про інклюзивність шкіл, бібліотек, молодіжних просторів та сучасних технологій.

Ми вперше зробили онлайновий додаток, у якому можна знайти всі покази й події в різних форматах.

Вдруге організували Живу бібліотеку онлайн, яка вперше виявилася настільки міжнародною. Подія поєднала Україну з Бразилією, Ливаном, Непалом, Карибами, різними країнами Європи та Африки (часом складно було розібратися, якщо людина походить з однієї країни, мешкає зараз у іншій, а знаходиться в третій).

Ми вперше зробили онлайново-офлайновий квест для школярів з допомогою телеграм-бота і продовжуємо думати над удосконаленням його.

Вже майже традиційно запрошували на онлайн-спілкування авторів та авторок переглянутих фільмів.

Вперше у нас було стіііільки експертів і експерток, спікерів і спікерок, тренерок, модераторок і модераторів, а ще перекладачок і перекладачів. Ми нарахувала 55 людей! Плюс наші неймовірні дизайнерка та комунікаційниця, які те все витримали!

І ще одне наше ВПЕРШЕ! Вперше ми розігрували брендовані шкарпеточки DOCUDAYS UA! І це був цікавий досвід.

Наприкінці року скромно відзначили день народження організації (намалювали цифру 12 у календарі 🙂 ) та й рушили в наступний рік.

Продовжуємо! Звіт-2021

В 2021му пандемія коронавірусу продовжилася і життя в ПІ лишалося соціально дистанційованим. Однією з найгучніших подій у Просторі ідей стала перша спроба стендап-монологу від нашого постійного відвідувача Михайла.

Загалом за рік було трохи вечорів з настолками, трохи кінопоказів документальних і художніх фільмів, трохи зустрічей англійською мовою.

НОВЕ:

 • долучилися до He for She arts week 2021 з кінопоказом документальної стрічки “Чемпіонка” і з обговореннями ролі жінок у спорті, гендерних ролей у школах і можливостей для жінок та чоловіків, хлопців та дівчат;
 • Ми продали піаніно! Може ви не помітили, але так є. Тепер граємо лише на бубні;
 • У нас вийшла серія ефірів в інстаграм з теперішніми та колишніми волонтерами й волонтерками про їхнє волонтерське життя, виклики, натхнення та нові вакансії;
 • В рамках співпраці зі Спілкою “Громадські ініціативи України” ми приймали на стажування дві групи активістів та активісток, зі Сходу України та з Черкащини. Тепер у нас ще більше класних, вмотивованих, активних та невгамовних знайомих і однодумців. 
 • А ще разом з нашим Docuclub’ом їздили до наших стажистів показувати документальне кіно та говорити про можливості для молоді.

Erasmus+ і не тільки

2021-й був трохи багатшим на міжнародні події, ніж його попередник. Тож потішив нас:

 • міжнародним обміном в Іспанії на тему гендерних стереотипів та відьмацтва;
 • міжнародним обміном в Польщі на тему екосвідомості та відповідального споживання;
 • груповим короткотерміновим волонтерством у Польщі (пʼятеро українок та 1 українець цілий місяць допомагали організовувати дозвілля дітям в Гдині і ось тут поділилися, чому ж варто їхати на волонтерство.
 • освітньою виставкою про можливості Еразмусу для українок та українців. В парку Придніпровському говорили ми про “Кременчуцькі ноти в європейській молодіжній симфонії”. Підступні віруси й болячки не дозволили долучитися всім нашим екс-волонтер(к)ам і учасникам/-цям різноманітних програм, але найстійкіші були й розповідали містянам про Еразмус.
 • двома польсько-українськими обмінами для підлітків: «Legendopisarze (Legend writers) / Творці легенд» для тих, хто любить розповідати історії та «Lift yourself/Піднімайся!» для тих, хто хотів навчитися протидіяти мові ненависті.
 • дев’ятеро людей поїхали на річні волонтерства до Польщі, Естонії та Болгарії, а ще четверо – на 5 місяців до Туреччини.

Проєкти:

Адвокаційна кампанія “Підвищення стандартів прозорості та підзвітності місцевого самоврядування у Кременчуці через інформаційно-просвітницькі заходи для містян та  міжнародних партнерів” (коротка назва “Комунікатор”).

Мета проєкту звучала солідно: створення системи відстоювання інтересів громади міста Кременчука на доступ до інформації; розбудова діалогу про якісну та ефективну комунікацію.

Цією кампанією ми намагалися вплинути на проблему нерівного ставлення міської влади до комунальних і некомунальних ЗМІ Кременчука (преференції комунальному ЗМІ, недобросовісна конкуренція на місцевому ринку, фінансування друкованого видання з бюджету всупереч принципу роздержавлення ЗМІ).

В рамках проєкту:

 •  організовано і проведено 4 кінопокази документальних стрічок з обговореннями та онлайн-дискусія “Навіщо боротися за доступ до інформації?”;
 • знято і показано 14 випусків Мухобойки;
 • проведений круглий стіл на тему “Ефективна комунікація ЗМІ із владою в умовах Covid. Досвід Кременчука та міст-побратимів” за участі журналістської спільноти, представництва депутатського корпусу, представниць ОМС із Полтави, Білої Церкви та болгарського міста-побратима Свіштова.

Моніторинг від трансперенсі Прозорі міста

Аналітична група нашої організації долучилася до моніторингу прозорості й підзвітності міст. Ми працювали за методологією Transparency International Ukraine, аналізуючи ситуацію в 3 містах: Кременчук, Черкаси, Сміла. Віримо, що наші зусилля допоможуть покращити ситуацію з прозорістю прийняття рішень у громадах.

Тренінги від Британської Ради.

В жовтні та листопаді наша організація реалізувала 2 навчання для молодіжних працівників та працівниць з молодіжних центрів. Спільно з Асоціацією молодіжних працівників України ми провели 2 онлайн навчання:

 • “Цифрові компетенції” для вдосконалення цифрових навичок працівниць і працівників молодіжних центрів (21-23 жовтня);
 • “Розвиток волонтерства в молодіжному центрі” для розвитку волонтерських програм та вдосконалення волонтерського менеджменту в молодіжних центрах (4-9 листопада).

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Кременчуці – 2021

В 2021 році тема фестивалю звучала як “Повне одужання?”, а всі фестивальні події фокусувалися навколо теми здоров’я та одужання. Цей фестиваль, як і попередній, відбувався в гібридному форматі, поєднуючи онлайнові та офлайнові події й покази.

Всього в Кременчуці відбулося 19 кінопоказів з обговореннями та 7 правозахисних подій: Жива бібліотека, спеціальні дискусії навколо тем вакцинації та прав людини, сексуальної освіти в школах, підтримки ЛГБТІК+ спільноти, соціалізації молоді з ментальними порушеннями та здорового способу життя в молодіжних центрах. Знову провели онлайн-квест про права людини для школярок та школярів, відкоригувавши його зміст і форму на основі минулорічного досвіду. Ще трохи – і він нас буде майже повністю влаштовувати.

ТРОХИ інформації ПРО НАС як про організацію і як про людей

Про організацію

Дата реєстрації: 19 грудня 2008 року

Мета діяльності організації: формування суспільства, яке базується на європейських цінностях, через навчання та просування демократії; формування активної громадянської позиції.

Цільова група – молодь та активні громадяни, що мають потребу в навчанні, саморозвитку й самореалізації; відкриті до змін, готові слухати, сприймати і діяти.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

 • Просування демократичних цінностей та інформування про європейську інтеграцію 
 • Створення умов для взаєморозуміння та довіри. Організація обмінів між людьми
 • Навчання правам людини, толерантності та протидія виключенням
 • Неформальна освіта. Формування запиту на освіту впродовж життя
 • Навчання принципам демократії та активного громадянства
 • Використання інструментів демократії. Адвокація та аналітика місцевих та регіональних політик

НАПРЯМКИ

 • Неформальна освіта
 • ERASMUS+
 • Права людини
 • Порозуміння, довіра і міжкультурне спілкування
 • Антикорупція, журналістські розслідування
 • Молодіжна політика і робота із владою
 • Розвиток креативного офісу “Простір Ідей” та менеджмент культурних івентів
 • Адвокація демократичних змін на місцевому рівні

Наша команда:

Олег Овчаренко, голова Ради ГО КІПЦ “Європейський клуб” (до серпня 2021), тренер, фасилітатор

Альона Глазкова, менеджерка проєктів, тренерка, ESC-координаторка, голова Ради ГО КІПЦ “Європейський клуб” (від серпня 2021)

Світлана Овчаренко, менеджерка проєктів, тренерка з ОДГ/ОПЛ

Лариса Гориславець, менеджерка антикорупційних проєктів, журналістка

Олеся Мусієнко, координаторка аналітичної групи, адміністраторка відкритого простору «Простір ідей».

Волонтери:

Яков Малеріус (Німеччина)

Патрик Дзєкановскі (Польща)

Liked it? Take a second to support us on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Від sveta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України