27-28 квітня 2015р. під час проведення Днів Америки у Вінниці в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва відбувся міжобласний дебатний турнір, під час якого шкільна і студентська молодь змагалася у мистецтві аргументації зі своїми ровесниками на тему спільних цінностей та єдиної України. Участь у дебатах взяли студенти та старшокласники з м. Вінниця, Львів, Суми та Полтава, які вже пройшли тренінг з дебатної майстерності та стали переможцями регіональних дебатів.
2015-04-27-28_Final Debates Vinnytsia_IMG_6110
Захід відбувся в рамках проекту “Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об’єднати країну?”. Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків молоді чотирьох регіонів України через проведення тренінгів та дебатних турнірів на тему спільних цінностей, які здатні об’єднати країну.

16 молодіжних команд протягом 2-х днів дебатували про те чи заважають традиції розвиватися державі, про виховання патріотичної нації, чи є мир важливішим за справедливість, чи всі європейські цінності є прийнятними для українців. У фіналі зустрілися найсильніші команди:
«SPT» та «МИШАДЬ» Донецького національного університету у м. Вінниця, «Львівська еліта» CСЗШ№5, м. Львів і «Progesto» Української академії банківської справи м. Суми. Вони дебатували про плани дій щодо порозуміння людей з різних регіонів України.

На другий день дебатів завітала Кетрін Хеллок, заступник аташе з питань культури Посольства США, яка перебуває у Вінниці в рамках проведення Днів Америки. Пані Кетрін послухала дебатерів і зазначила що для неї велика честь взяти участь у дебатах, а також підкреслила важливість того, що саме молодь говорить про загальнолюдські цінності.

Переможцем гарячої дискусії стала команда «МИШАДЬ» Донецького національного університету, який нещодавно переїхав у м. Вінниця. Учасники команди – Зав’ялов Микита та Шаповалов Артур, отримавши кубок та торт переможців зазначили: «Для нас це дуже важлива перемога! Проект був надзвичайно корисний – і тренінги, і регіональні дебати і фінальний дебатний турнір дали нам цінний досвід. Будемо надіятися, що подібні проекти будуть впроваджуватися і надалі, а ми будемо брати у них участь. Адже такі заходи мають дуже практичне значення – вони об’єднують молодь з різних регіонів України!»

Усі дебатери були нагороджені сертифікатами та пам’ятними чашками.

Спеціально на молодіжні дебати приїхала група з 6 студентів з Ягелонського університету (Краків, Польща), щоб спостерігати та перейняти досвід проведення дебатів. 28 квітня після молодіжних дебатів гості провели з учасниками дебатів відкриту дискусію про європейські цінності. В планах обох сторін – організувати польсько-українські дебати.

Михайло Горкуша (м. Суми) ділиться своїми враженнями щодо дебатів: «Очевидно, що дебатний турнір став знаковою подією для всіх учасників: ми розвивали свої вміння та навички при дійсно актуальній темі для нашої країни, нації. Проте, слід визнати, що емоції та жага до перемоги іноді переповнювали учасників, що заважало конструктивному діалогу. Наші цінності дійсно, наразі, випробовуються, та захід реально продемонстрував – вони однакові у представників всіх регіонів-учасників. Однак всі деталі вміло розкривались суддями турніру, які, певен, внесли визначальну роль у розуміння мети проведення дебатів – реальне об’єднання України».

Кошлань Катерина, учениця середньої загальноосвітньої спеціалізованої школи № 5 м. Львова: «Тепер, після дебатів, я розумію, що мовної проблеми в Україні немає. ЇЇ просто не існує. Бо важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності».

«Враження від проекту просто неймовірні! Організація на вищому рівні, дружня атмосфера, цікаві інтелектуальні дебати, нові знайомства! Вечірня Вінниця і фонтан Рошен доповнили всі позитивні сторони проекту і перенесли мене у казку!» – зауважила півфіналістка турніру з Полтави Ксенія Тринчук.
“У дебатах у Вінниці було дуже цікаво брати участь. Дуже розумні й досвідчені опоненти були у нас. А ще мені особисто сподобалося місто Вінниця – сонячне й дуже красиве” – підтримав думку попередньої учасниці студент Полтавського будівельного технікуму Максим Голиш.

Проект здійснює громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Партнером проекту виступає ініціативна група «Є-Дія» Мережі центрів європейської інформації України з регіональними партнерами:
з регіональними партнерами:
• ЛМГО «Інститут політичних технологій», м. Львів
• ГО Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб”, м. Кременчук Полтавської області
• СМГО Центр європейських ініціатив, м. Суми

Співорганізатор міжобласного дебатного турніру у м. Вінниця – Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва, на базі якої діє центр європейської інформації.

Контактні особи:
Оксана Бондар, +38-067-4331033, oksana.bondar.v@gmail.com
Наталя Датченко, +38-099-9372423, NDatchenko@gmail.com
http://vn.ukrcei.org/

***
Мережа центрів європейської інформації України об’єднує 18 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції в містах Вінниця, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кіровоград, Кременчук, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Тернопіль Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та офіційного партнера Мережі ЦЄІУ — Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (АР Крим). Центри європейської інформації України були створені в 2006-2008 рр. за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Портал – http://ukrcei.org, e-mail: ukrcei@gmail.com

Ініціативна група «Є-Дія» спрямована на впровадження Місії Мережі центрів європейської інформації, а саме – сформувати в Україні суспільство, що базується на європейських цінностях. Група діє на принципах взаємної поваги, прозорості, відкритості та демократичного прийняття рішень.

Liked it? Take a second to support us on Patreon!

Від olesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

European Solidarity Corps    Eastern Europe & Caucasus Resource Centre    Громадські ініціативи України